Фудпейринг: закуски до пива зі всього світу
Пиво вважають третім за популярністю напоєм у світі після води та чаю. Сьогодні існує величезна кількість сортів пива. Проте не менше різноманіття існує й серед закусок. Ми підготували для вас добірку найпопулярніших та традиційних закусок до пива у різних країнах світу, пише видання НВ.
В Україні в радянський час панував стереотип, що під пиво найкраще смакують варені раки та в’ялена риба. Проте зараз, поряд з європейськими країнами, українці із задоволенням п’ють пиво разом із ковбасками, як у Німеччині, чи сирними паличками, як у США.
Німеччина
Всі, хто хоч раз у житті був у Німеччині, просто зобов’язаний спробувати їхнє фірмове пиво та баварські ковбаски. Так, найпопулярнішими вважаються саме Вайсвурсти – білі ковбаски. Цікаво, що у справжніх баварських ковбасках має бути не більше 49% свинячого сала. А подають їх в спеціальному горщику на трьох ніжках.
Також німці дуже полюбляють брецель – солоний крендель. Його подають до пива разом з баварськими ковбасками. Кренделі щедро посипають сіллю і змащують маслом. Брецелі є найпопулярнішою закускою на відомому фестивалі пива “Октоберфест”. А взагалі у Німеччині цілком нормально запивати пивом будь-яку страву.
Читайте також:
Театр пива «Правда»: нові благодійні проєкти для підтримки України
Бельгія
Найпоширенішими закусками у Бельгії вважають солоні сири і молюски, а також копчене м’ясо. Так, національною стравою там є мулес-фрітес – молюски з картоплею фрі. Молюски, переважно мідії, подають звареними, а картоплю фрі окремо на тарілці, аби люди спочатку з’їли морепродукти, а потім у соус, що залишився, вмочували картоплю.
Окрім того, у Бельгії представлено близько 600 різних видів пива. Зокрема, є й сорти, які мають виражений фруктовий аромат. Тому зазвичай це пиво споживають разом із солодкими тістечками та різними десертами.
Італія
Італійськими закусками вважаються брускети. Це скибки підсушеного хліба або чіабати, змащені оливковою олією і натерті часником. Натомість зверху можуть бути найрізноманітніші інгредієнти – від рубаних томатів з базиліком та моцарелою до соусу з грибів і руколи. Але саме до пива зазвичай подають брускети з анчоусами і пармезаном або ж брускети з яловичиною, томатами і песто.
Також у країні піци – Італії – типовою солоною закускою до пива є ньокк фрітт. Це порожні равіолі з солоного тіста, які під час приготування “надуваються” і перетворюються в порожнисті хрусткі подушечки. Їх подають до пива гарячими з в’ялено-копченими м’ясними делікатесами (прошуто, пармською салямі або панчетою).
США
Всім відомо, що американці обожнюють фастфуд. Тому не дивно, що навіть до пива вони обирають такі ж страви. Зокрема, їхні курячі крильця “Баффало” відомі на весь світ. Ми впевнені, що ви не раз чули про них із різних фільмів та серіалів. Окрім того, до крилець подають соус, приготований з найдорожчого сорту сиру.
Сирні палички (також вони можуть бути у вигляді кульок) – теж класична американська закуска до пива. Їх готують з твердих солоних сортів сиру, з різними спеціями та кунжутом. І, звичайно ж, подають гарячими, поки сир не затвердів.
Японія
В Японії традиційні для інших країн картопляні чіпси замінили більш легкими – рисовими (їх називають крупук). Готують такі чіпси на основі білого або неочищеного рису. А для посилення смаку до складу рисових чіпсів часто додають креветки та водорості.
Також популярними там є закуски карааге – це шматочки курячого філе, мариновані в соєво-імбирному соусі і обсмажені у фритюрі. Цю закуску подають до насичених сортів пива, адже вона має деяку гостроту.
Чехія
Найпопулярнішими традиційними чеськими закусками до пива є сири, а серед них головне місце займає маринований гермелін – делікатесний сорт з білою цвіллю. Так, цей маринований сир начиняється приправами і “настоюється” в олії з цибулею і перцем. Подають закуску зазвичай з пекучим перцем, цибулею і хлібом.
Варто спробувати у Чехії і завінач – рулетик з маринованого або солоного оселедця з овочами (входить огірок, капуста, цибуля та морква). І хоч ми цим звикли закушувати горілку, чехи з радістю вживають її з пивом та вином. Рибу маринують в розсолі з оцтом, потім очищають, і з такого філе готують рулетики.
Читайте також:
Основа успіху в домашньому виноробстві – якісне обладнання