FaineZillia: історія пережитої окупації

 FaineZillia: історія пережитої окупації

Фото з офіційної фейсбук-сторінки компанії FaineZillia. Пляшечки, що вціліли в будинку, який підірвали рашисти

FaineZillia – невелика родинна дистилерія, яка працює з кінця 2018 року в селі Богданівка Броварського району Київської області. Тут виготовляють міцний крафт під торговою маркою GENERAL. У березні виробники пережили окупацію. Засновник дистилерії Олег Уманський розповів про пережите в рамках проєкту «Міцний крафт, опалений війною», започаткованого Ukrainian Craft Distillers Association.

Перша колона російської техніки зайшла в село  Богданівка 8 березня. Зникла електрика. А родина Уманських знайшла безпечне місце в будинку за «правилом двох стін». Було дуже тривожно.

Наступного дня до села зайшла нова колона ворожої техніки, більш чисельна. Об’єднавшись із попередньою, вони намагалися пройти на Бровари, але зазнали значних втрат і повернулись до села. 9 березня група озброєних росіян почала мародерити на нашій вулиці. Зовсім молоді хлопці, дуже п’яні, неспішно переходили з одного двору до іншого: знаходили в домівках алкоголь, тягнули якісь цінні речі. Нам здавалось, що це – вдягнута в якесь ганчір’я банда мародерів, яка приєдналася до армії та йде за нею, щоб грабувати наші будинки, – розповів Олег Уманський.

Коли небезпека була зовсім близько, родині вдалося втікти та переховатися в сусідів, а їхній будинок оточили вороги та зайшли до нього із гранатами. Будинок пограбували, потім підірвали вибухівкою, частково він вигорів, але дах та стіни вціліли.

Виробництво FaineZillia намагалися підпалити, повипивали всі запаси крафту, все скляне побили. Зараз у родини Уманських два основних напрямки діяльності: вони вичищають і відмивають будинок і ті речі, які можливо врятувати, та налагоджують виробництво крафтових напоїв. Поки що це — якісна горілка, джин і настоянки. Тара найближчим часом має надійти, тож перші пляшки будуть розлиті зовсім скоро. Також власники планують виробляти ратафії.

Головне – всі залишились живі. Тож негаразди подолаємо, — переконаний Олег.

«Міцний крафт, опалений війною» – проєкт, який започаткувала Ukrainian Craft Distillers Association із метою розповісти історії тих, хто пройшов через пекло війни, зазнав горя та втрат. Адже багато історій все ще не потрапляють у медійний простір.

Єднаймося! Перемога не за горами. Слава Україні!

Читайте також:
Українські вина презентували в Парижі

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті