Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Chateau Chizay – більше, ніж просто вино
Філософія «Шато Чизай» – робити вино не лише безкомпромісно високої якості, але й із власним характером, створювати емоції та нову славу закарпатського вина. І це не просто маркетингова концепція, це база, що лягла в основу нової бізнесстратегії виноробного підприємства, стверджують у компанії. Сьогодні Chateau Chizay це – унікальний комплекс з виноградників та виробничих майданчиків на двох заводах, офісів у будівлі, що отримала статус туристичного об’єкта, Будинку дегустацій, а ще – власного готелю, ресторану еногастрономії, Музею виноградарства і виноробства та Академії! Команда підприємства пішла ще далі – до створення нових продуктів, таких як ігристе вино та виноградні дистиляти. А очолив нещодавно цю багатопланову роботу новий виконавчий директор виноробної компанії Шато Чизай Дмитро ШОЛУДЬКО. Про нові перспективи виноробні та стратегію розвитку він розповів в ексклюзивному інтерв’ю головному редакторові медіагрупи «Технології та Інновації» Катерині Конєвій.
2020 рік приніс бренду багато важливих звершень. Тут побудували новий підвал для витриманих вин, а також почали приймати гостей в мініготелі «Chizay. Мала Гора» і тим самим продовжили активно розвивати винний туризм на Закарпатті. Презентували міцний виноградний напій Grape White Blend, ігристе вино Carpathian Sekt.
Стали рекордсменами з кількості нагород Wine & Spirits Ukraine Award. Одночасно змінилося керівництво команди: Анатолій Полосков залишив посаду директора Шато Чизай, де працював 20 років. Його призначено головою Закарпатської обласної державної адміністрації. Наступником Анатолія Полоскова став Дмитро Шолудько, який раніше очолював одеський «Винтрест».
«Напої. Технології та Інновації»: Дмитре, знаю, що ви маєте дуже великий досвід у виноробній галузі, це так?
Дмитро Шолудько: Загалом, у сфері алкоголю я працюю з 2006 року, і не тільки у виноробстві. Маю досвід у виробництві лікеро-горілчаних виробів, коньяків. Я не технолог, хоча одна з моїх освіт – виноробна. Але сам себе я характеризую як менеджера процесів, помічника всіх фахівців підприємства.
«Н.ТІ»: Чи з легким серцем ви залишали одеський «Винтрест»?
Д.Ш.: О, це окрема сторінка моєї історії. Відколи в Україні суттєво змінилася соціально-політична ситуація, вектор економіки, «Винтрест» опинився в непростих умовах. Найбільший ринок збуту продукції підприємства закрився, необхідно було шукати інший або… змінювати бізнесмодель. Ми вирішили, що можемо заробляти не лише на продажу виноматеріалу, а й надавати послуги з розливу тим виробникам, які не мають такої можливості. Так вдалося розширити спектр напрямів діяльності заводу, від розливу власного виноматеріалу з винограду, вирощеного на виноградниках «Винтресту» (це перше), – до первинного виробництва і розливу на «Винтресті» вин із виноматеріалу замовника, виготовленого з його або нашого винограду й на нашому обладнанні. І третє, ми налагодили виробництво високоякісних ігристих вин не лише періодичним резервуарним способом, а й класичним пляшковим методом. І, до речі, одне з цих вин нещодавно здобуло високу нагороду на міжнародному конкурсі London Wine Competition.
Це три глобальні проєкти, реалізовані на одеському «Винтресті». Була підібрана команда високопрофесійних спеціалістів, тож далі підприємство стабільно може заробляти гроші вже не лише з самого продажу виноматеріалу, а й надаючи послуги.
Нове підприємство побудоване на місці старовинного виноробного маєтку. Сучасний комплекс включає 272 га виноградників 2006 року посадки, два заводи – первинної переробки в селі Оросієво та вторинної в місті Берегово.
«Н.ТІ»: Коли вас запросили до Шато Чизай, що стало головним аргументом для згоди?
Д.Ш.: Цікаві проєкти, про які ми говорили з власником Chateau Chizay Геннадієм Гутманом, та проєкти, які вже були в моїй голові і які я прагнув запустити саме тут. Раніше я бував на цьому підприємстві, спостерігав його динаміку, але ніколи не думав, що працюватиму тут. Магія випадку! Зійшлися наші із засновником інтереси – до розвитку, до нових напрямів. Як менеджер проєктів, добре розумію бажання Шато Чизай розвиватися, розширюючи свою лінійку, і не тільки!..
Шато Чизай, як я це бачу, – багатопланове підприємство, яке вже випускає чудові тихі вина та має величезну перспективу виготовляти ігристі вина, причому і акратофорним, і класичним методами. Окрім того, Chateau Chizay виготовляє міцний виноградний напій Grape White Blend, у планах уже цього року запустити виробництво бренді, а з часом, можливо, іще якийсь інший вид алкоголю.
До слова, я вважаю, що вино – не просто чи навіть не зовсім алкоголь, це, насамперед, продукт харчування. І саме таку культуру його споживання потрібно нині активно розвивати в нашій країні.
З моменту свого заснування у 1995 році Chateau Chizay подолало шлях від першої приватної виноробні Закарпаття до відомого в багатьох країнах світу бренду. Шато Чизай входить у топ найбільших українських виноробних компаній.
ВИНО ЯК ПРОДУКТ ХАРЧУВАННЯ
«Н.ТІ»: Все йде до того, що існуватиме запит саме на високоякісне вино. Тільки така продукція буде популярною, хоча й недешевою?
Д.Ш.: На мою думку, цей сегмент із часом отримає більшу нішу на українському ринку, ніж сьогодні масовий. Культура споживання зростає, наприклад, українці все частіше віддають перевагу сухому вину. І, головне, люди нарешті почали розуміти, що вино – це продукт місцевості. Тобто те ж каберне з різних регіонів – зі своїм кліматом і теруаром – може бути різним, і це дуже цікаво досліджувати.
Сьогодні Шато Чизай демонструє високу якість, підтверджену багатьма нагородами міжнародних галузевих конкурсів. От нещодавно три наші вина отримали срібні медалі London Wine Competition.
Потрібно йти далі та розширювати портфель, і не екстенсивно – не збільшувати кількість масового продукту, а розширювати асортимент, звісно, зберігаючи і поліпшуючи якість.
Продовження статті читайте у друкованій версії журналу «Напої. Технології та Інновації» №3 (89) 2021.
Придбати або оформити передплату на журнал можна за телефонами менеджерів:
Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net