Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
З історії розвитку виноробства на Львівщині
В історичних документах можна знайти інформацію, що першу виноградну лозу до Львова у 1432 році привели з Румунії місцеві міщани. Її посадили на схилах Високого Замку. Але, на думку інших істориків, задовго до XIII століття львівські князі вживали місцеві вина, а виноградники могли бути розташовані за Краківською брамою. Так саме було чи ні, невідомо, але історія розвитку виноробства на Львівщині дуже цікава. Докладніше про неї розповідає «Медіа Дрогобиччина».
Коли у Львові почали вирощувати виноград
Достеменно відомо, що в першій половині XVI століття на території Львова зростали виноградники, прибуток з яких був спрямований на ремонт доріг та мостів. Незабаром місто здало ці виноградники в оренду одному з багатих городян. Був ще один виноградник — на Личаківці. Але, мабуть, лози не приносили достатньо врожаю, тому що на початку XVII століття на тому місці вирішили звести монастир та костел. У 80-х роках XVIII століття неподалік Винників була заснована колонія Вайнберген, де вирощували виноград сорту Рислінг Рейнський, привезений з Німеччини. Також у самому Львові зростали місцеві сорти — наприклад, Дублянський. Після того, як Франція дала дозвіл на використання своїх технологій за межами країни, саме з цього сорту почали виготовляти якісне шампанське. Згадки про львівські виноградники перестають з’являються в історичних хроніках наприкінці XVIII століття, коли Галичина увійшла до складу Австрійської імперії, а дешевші угорські вина витіснили львівські.
Ситуація з виноробством на Львівщині у ХХІ столітті
Сьогодні у Львівській області працює кілька великих виноробств у Жовківському, Яворівському та Перемишлянському районах. Одні підприємства мають власні виноградники, інші закуповують сировину в південних областях України. До найбільш відомих виноробств Львівщини входить Most Wine. На землях цього підприємства вирощуються як українські, так і закордонні сорти винограду — з Франції, Португалії, Грузії. З місцевого винограду виробляють якісний портвейн і вермут — червоний, білий, рожевий. Також популярні Перемишлянські виноградники площею близько півтора гектара. Під час висадки використовувалося близько 5 тисяч саджанців сортів винограду, привезених з Німеччини, тобто стійких до морозів та інших кліматичних особливостей Львівщини. У 2018 році у продаж надійшли перші зразки рожевого та білого напою, виготовлені з урожаю Перемишлянських виноградників. Ці вина за якістю практично не поступалися продукцією з Франції, Італії і Німеччини. А ще у Львівській області є сімейна виноробня Yanchyn hills family winery, яка використовує для винограду, куплений у південних регіонах України і за кордоном. Але засновник компанії хоче найближчим часом розпочати вирощування власного винограду.
Читайте також:
На Київщині у молодій виноробні Berezhny winery вирощують виноград українських сортів та виготовляють вино й виноградний сік
Перший всеукраїнський фестиваль «День Одеського чорного» відбудеться 18 травня