Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах

 Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах

Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах, де вартість самої марки в 19 разів перевищує ставку акцизу. Заяву Асоціації передає Економічна правда.

Згідно з українським законодавством, під категорію алкогольних напоїв, на які потрібно наносити марку, підпадають всі напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.

У той же час, в питанні акцизу у бізнесу виникає питання про виноробну продукцію, на якій вказано акциз навіть не в копійках, а в десятих частках. Причиною цього є ставка акцизного податку на деякі вина. Адже відповідно до Податкового кодексу (ст. 215), неігристі вина, сусло виноградне та т.п., міцність яких вище 1,2%, але не більше 15% оподатковуються за ставкою 0,01 грн за літр.

При цьому вартість самої марки становить 0,19 грн за 1 шт. Однак, крім витрат на виготовлення марки, наприклад, імпортери алкогольних напоїв несуть витрати на пересилку марок за кордон для нанесення на пляшки, а також на безпосереднє нанесення марки. Так, за підрахунками компаній-членів Асоціації на 1 грн сплаченого акцизного податку припадає 278,6 грн додаткових витрат бізнесу.

При цьому, основна частина не надходить до бюджету України, а залишається за кордоном, зазначає ЄБА.

Разом з тим, згідно з Регламентом ЄС 110/2008 щодо маркування та захисту зазначення походження спиртних напоїв, який підлягає адаптації українською стороною, напої, за кодами УКТЗЕД 2203 (пиво з солоду), 2204 (вина виноградні і т.д.), 2205 (вермут і т.д.) 2206 (сидр і т.д.) і 2207 (спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 об.% або більше тощо), не вважаються спиртними напоями.

Отже, і на території України контроль за якістю такої продукції має відбуватися не за допомогою наявності марки акцизного податку, а Держспоживслужбою і ДФС — відповідно до загального законодавства про безпеку продукції.

В ЄБА заявляють, що також необхідно звернути увагу на те, що без марок акцизного податку сьогодні відбувається обіг продукції з вмістом спирту до 8,5% (адже на цю продукцію акцизна марка не наноситься). І, при цьому, контроль безпеки такої продукції здійснюється.

Тому цілком доцільно ввести таку ж логіку для продукції, зазначеної в ст. 215 Податкового кодексу, тобто міцністю від 1,2%, але не більше 15%. Щоб прозорий бізнес, який і так платить всі податки, не ніс нелогічні податкові навантаження, які, до того ж, йдуть не на користь державного бюджету та споживачів.

Бізнес-спільнота наголошує на необхідності скасувати марку акцизного податку на винах, де вартість самої марки в 19 разів перевищує ставку акцизу. Для цього потрібно внести зміни до Податкового кодексу (ст.226). Відповідні пропозиції бізнес вже надав уряду.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар