Vinnytsia Wine Days 2023: У Вінниці стартували дні винної культури

 Vinnytsia Wine Days 2023: У Вінниці стартували дні винної культури

У Вінниці розпочались дні винної культури Vinnytsia Wine Days 2023, які триватимуть до 28 травня. Впродовж цього часу на гостей заходу чекає насичена подіями програма, зокрема винні дегустації, виставка українських виноробень, лекції, конференція, симпозіум, а також конкурси ODESA WINE&SPIRIT AWARDS і «КРАЩИЙ ОДЕСЬКИЙ ЧОРНИЙ», де визначать кращих з кращих. 

На відкритті Vinnytsia Wine Days 2023, які розпочались 25 травня з міжнародної конференції «Еногастрономічний туризм – драйвер розвитку туристичних дестинацій», гостей привітав Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що дуже радий тому, що зараз у Вінниці відбувається такий захід, як Vinnytsia Wine Days. 

Відомо, що перші археологічні знахідки, датовані 2-3 тисячами років тому, були тісно пов’язані з виноробством. Тобто вино напряму пов’язане з початком зародження цивілізації. Втім, сучасне виноробство – це ціла наука, майстерність, тяжка праця, та разом із тим – справжнє задоволення, – додав він. – Кажуть – «In vino veritas». Але важливо, щоб істина була не тільки у вині, а й наших взаєминах, у розвитку країни, в нашій перемозі, без якої неможливі виробництво та культура вина

З вітальним словом по відеозв’язку виступила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова

Сьогодні наша держава, без перебільшення, – трендсетер у різних сферах та на різних континентах. Все, що пов’язане з Україною, стало модним. Тому наше спільне завдання зараз – задовольнити підвищений запит іноземної аудиторії. Ми маємо представити країну світові не тільки через ті виклики, в яких ми всі живемо, – виклики війни, але і розповісти про Україну такою, якою вона є, – сучасною країною з давньою самобутньою історією, культурою, традиціями, з чудовими, сміливими та креативними людьми. Впевнена, що ми маємо великий потенціал в розвитку виноробства та популяризації нашого вина у світі. Сподіваюсь, що скоро ми знову матимемо змогу пригостити іноземців українським вином, в тому числі з мого рідного Криму, – поділилась Еміне Джапарова. 

Єлизавета Конопльова, керівниця проєктів національного та міжнародного напрямків Державного агентства розвитку туризму зазначила, що головним завданням сьогодні бачить підтримку економіки України:

Ми розуміємо, що розвиток і відновлення країни почнеться з регіонів, які найменше постраждали в цій війні. Цікавість світу до України переросте у поклик до дії. Після нашої перемоги всі поїдуть до України знайомитися з нашим світом, з нашими сміливими людьми, вивчати нашу культуру, історію, гастрокультуру

До вітальних слів на відкритті долучився і Володимир Печко, голова ГС «Укрсадвинпром». 

В цей важкий час ми не маємо сидіти осторонь. Наші воїни, які зараз нас захищають, повинні знати, що ми не витрачаємо час дарма, і цю можливість, яку вони нам дали, використовуємо для розвитку України, – зазначив він. 

Завершився перший день Vinnytsia Wine Days благодійним показом документального фільму «Поранена земля» із участю режисера Романа Зайця. У квітні минулого року автор збирав та фільмував реальність, з якою зіштовхнулось виноробство під час повномасштабного вторгнення: обстріляні виноградники, знищення винних складів, розбиті виноробні. 

Після показу стрічки відбувся Q&A з режисером Романом Зайцем, який розповів про створення фільму та особливості зйомок документального кіно про постраждалі від війни виноробні. Зібрані з продажу квитків гроші будуть передані організаторами заходу на потреби Збройних сил України. 

Впродовж 25-28 травня Vinnytsia Wine Days об’єднають професіоналів галузі та поціновувачів вина у подорожі світом виноробства. Подія стане майданчиком для обміну досвідом між представниками галузі виноробства, гостинності й туризму. Ознайомитися з повною програмою заходів можна на сайті днів винної культури Vinnytsia Wine Days.

Читайте також:
Українські винороби здобули 23 медалі на International Wine&Spirit Competition

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті