В Києві досліджували стан та розвиток ринку міцного КРАФТУ в Україні

 В Києві досліджували стан та розвиток ринку міцного КРАФТУ в Україні

23 грудня в Києві Асоціацією крафтових дистилерів України та Дніпровським осередком Асоціації крафтових дистилерів України, в рамках Проєкту «Дослідження стану та розвитку ринку міцного КРАФТУ в Україні», відбулася підсумкова дослідницька відкрита дегустація українського крафтового віскі. Мета проєкту – дослідити ситуацію, стилістику та перспективи; виявити проблеми та надати виробникам рекомендації задля того, аби підвищити якість та конкурентоспроможність напоїв.

Як розповідають організатори, на розсуд професійної дегустаційної комісії було представлено 30 зразків напоїв з усієї України: Харків, Дніпро, Миколаїв, Львів, Южне (Одеська обл.), Вінниця, Стрий, Хмельницький, Новгород-Сіверський (Чернігівська олб.), Київ, Микуличин (Івано-Франківська обл.), Охтирка (Сумська обл.).

Серед цих напоїв було –  Хлібне вино, Бурбон, Віскі,  які надали: Сергій Онищенко, Олексій Привал,  Віктор Недошовенко, Геньо та Вовкулака 2.0, Володимир Зібарєв, Павло Коваль, Віталій Кром, Михайло Якорєв, Вадим Чупира, Віктор Бабій,  Катерина та Павло Панасюки, Валентин Бабій, Олег Янков, Василь Газзаєв, Роман Пономаренко.

«Одним із відзначених напитків був Бурбон “Мелай” від Геньо та Вовкулака. 70% – жовта кукурудза, по 10% – ячмінний, житній та пшеничний солод. Подвійна дистиляція в кубах як pot still. Витримка 4,5 року у бочці 50 л (Україна) з-під виноградного бренді, після чого – ще 6 міс. В американській діжці білого дуба з-під бурбона Woodford reserve. Відпочинок у склі 1 місяць. Алк. 47%. Експерти прокоментували напій: прекрасний класичний бурбон. Класична бурбона маслянистість, добре збалансований, тонна евкаліпта, благородний, чудово підібрана міцність. Цілком комерційний зразок», – розповідає Іван Бачурін, Президент Асоціації сомельє України, керівник дегустаційної комісії конкурсу INDEPENDENT CRAFT Премія Ukrainian Craft Spirits Awards, викладач «Української Академії дистиляції», автора Spirit Course.

«Загалом розвиток динамічний позитивний і перспективний, але є зауваження і побажання. Перше – потрібно уважно працювати з бочкою. Звертати увагу на витримку. У нас є такий, скажімо так, момент в Україні, це так звана «балконна витримка», тобто сильно сухе повітря, високі температури, це псує напій, –  підсумкові коментарі Івана Бачуріна Президента Асоціації сомельє України, керівника дегустаційної комісії конкурсу INDEPENDENT CRAFT Премія Ukrainian Craft Spirits Awards, викладача «Української Академії дистиляції», автора Spirit Course. – Тому рекомендація – з малими бочками не працюємо. Беремо в роботу бочки від 50 літрів. Тоді буде позитивний і збалансований результат. Також дуже важливе походження бочки, кондиція напою та ступінь заповнення бочки.

Друге – приділяйте увагу кондиції готового продукту, експериментувати з нею. Тобто: 40, 42, 43, 45 – знаходьте потрібну міцність шляхом експерименту. Зі спостережень – якщо говорити просто про стиль української віскі, то як такий стиль ще поки що не сформований. Хоча можна виокремити Галицький стиль, це скажімо так, чистий легкий спиртовий стиль – тобто це обдертість кліриків (чистота дистилятів), досить сильна, і у напоях більше домінують спиртові тони. Побажання – потрібно вивчати, вбирати, експериментувати, багато пробувати конкурентів, відомих брендів, все, що є на ринку, тобто насичуватися смаками та ароматами. Ну і експериментувати. Але важливо розуміти, що саме ви хочете отримати в результаті, і до цього прагнути», – говорить Іван Бачурін.

Як повідомляють організатори, наступне дослідження буде присвячено медовим дистилятам та медовим напоям.

Читайте також: НАТУРАЛЬНИЙ КОРОК НЕ ШКОДИТЬ ДОВКІЛЛЮ: екодосвід Tapì і Ganau

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті