Усе різноманіття світу свіжих фруктів в одному місці об’єднала FRUIT LOGISTICA 2020

 Усе різноманіття світу свіжих фруктів в одному місці об’єднала FRUIT LOGISTICA 2020

З 5 до 7 лютого в Берліні проходила виставка технологій обробки, зберігання та транспортування овочів і фруктів FRUIT LOGISTICA. Міжнародний ярмарок консолідував рекордну кількість професіоналів – 3 300 учасників та понад 72 тисячі торгових відвідувачів з усіх країн світу. Близько 85% експонентів приїхали з-за меж Німеччини, виставка допомогла більшості компаній налагодити нові контакти та розвивати партнерські відносини. Справжнім відкриттям заходу став великий національний стенд українських виробників.

Провідна подія галузі об’єднала на одному майданчику компанії зі всього ланцюга постачання: від виробників та експортерів – до імпортерів, гуртових і роздрібних торговців; від фахівців з питань селекції та захисту рослин – до експертів у галузі технології та упаковки; від транспортних і логістичних операторів – до маркетингових агентств і постачальників сертифікації.

FRUIT LOGISTICA 2020 представила величезну кількість нових продуктів, послуг та ідей. Вперше був зроблений акцент на розширення спектру товарів і послуг з Південно-Східної Європи та Середземноморського регіону. Організатори відзначають зростання їхнього значення для міжнародного ринку свіжої продукції.

УКРАЇНА БУЛА МАСШТАБНО ПРЕЗЕНТОВАНА НА FRUIT LOGISTICA У БЕРЛІНІ

За об’єднаним національним стендом були представлені 24 компанії та дві професійні асоціації. Це виробники й переробники плодоовочевої продукції з Півдня та Центру України: «Сади Дніпра», «Фрутлайф», «Дунайський аграрій», «Агрокомплекс Барський», «Агро-Патріот» та інші компанії, а також представники громадської спілки «Укрсадвинпром» та асоціації «Ягідництво України». Ще 5 компаній відвідали виставку з навчальним візитом. Консолідований стенд українських господарств уже третій рік поспіль організовується за підтримки International Trade Center.

– Дуже приємно, що все більше компаній з України беруть участь у міжнародних виставках як експоненти і як відвідувачі. Радію, коли чую відгуки від іноземних баєрів, що вони задоволені якістю українських продуктів! Рухаємося вперед! – наголошує project manager ITC Україна Олена КОЛОМОЙЦЕВА.

Виконавчий директор асоціації «Ягідництво України» Олена КАЙЖЕН зазначила, що експортувати свіжі ягоди, наприклад лохину, ми почали лише у 2015 році. Але з того часу ринок дуже зріс, вітчизняних виробників знають і чекають у Великій Британії, Німеччині, Нідерландах та інших країнах. Це підтверджує й інтерес європейських виробників обладнання до українського ринку.

– Наші технології для зменшення витрат на робочу силу і збільшення продуктивності в Україні вже почали використовувати. Якщо Польща була виробником лохини No1 у Східній Європі, то Україна її вже наздоганяє. Тому ми бачимо у цій країні перспективи для нашого обладнання – технологій сортування лохини, за допомогою яких досягається рівень 99% сортування за кольором і розміром й до 96% сортування за зовнішніми та внутрішніми дефектами ягоди. Це допомагає нашим клієнтам виходити на зовнішні ринки, де потрібна преміумягода, – розповідає представник іспанської компанії Elifab Solutions Серхіо КАСКО.

Австрійська компанія Europlast – один із провідних підприємств у галузі переробки пластмас у Європі. Завдяки своїм передовим технологіям і ноу-хау спеціалісти компанії вже понад 20 років створюють легкі та міцні вироби, які витримують найважчі умови використання: ящики для сільськогосподарських застосувань, промислову тару різних габаритів (зокрема надвеликих розмірів), а також палети і контейнери для ТПВ.

На виставці Fruit Logistica 2020 представники відомої австрійської компанії презентували новаторські ідеї, які дозволяють оптимально транспортувати та зберігати товари. За допомогою інноваційних технологій Europlast виготовляє пластмасові вироби, виконуючи повний цикл виробництва: від створення високотехнологічних проєктів з первинної сировини – і до переробки на власному заводі. Завдяки Europlast клієнти можуть бути впевненими, що завжди отримають товар найкращої якості, стійкий до пошкоджень. Поліетилен високої щільності (HDPE) використовують як сировину для всієї продукції. Якість інноваційної упаковки для зберігання яблук у сховищах вже оцінили українські компанії.

 

Зокрема, «Молодіжна аграрна спілка» придбала такі ящики саме для зберігання яблук у сховищах, і ця тара, як зазначив директор «МАС» Віталій НІГАЛАТІЙ, зарекомендувала себе дуже добре. Контейнери від компанії Europlast безпечні, міцні, сертифіковані, тож ідеально підходять і для транспортування продукції, і для зберігання її в цехах заморозки, адже вони водонепроникні та стійкі до зовнішніх подразників. У складі української делегації своє виробництво черешні та сливи представляла і компанія «Аврора».

На FRUIT LOGISTICA ми вперше, і масштаби, звісно, захоплюють. За три дні провели понад 30 зустрічей B2B, 10 з яких закінчилися попередніми домовленостями з покупцями з Франції, Латвії та Білорусі, – зазначає агроном господарства «Аврора» Євгенія НІКІТЮК. – Дехто з колег укладав угоди на постачання лохини та яблук буквально у нас на очах. Іноземці готові з нами співпрацювати, репутація України на високому рівні. Наступний крок для наших фермерів – навчитися кооперуватися, щоб збирати великі партії.

ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ І ТРЕНДІВ НАДАЮТЬ КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ

Окрім презентації компанії та продукції, фермери були зацікавлені відвідати технологічну експозицію. Важливим етапом стало знайомство з трендами пакування. Актуальна мінімізація упаковки: все розфасоване, вимите, нарізане. Широко представлені різноманітні варіанти тари у мікрооб’ємах і цікавому дизайні. Тренд серед продуктів переробки – вітамінізовані смузі тривалого зберігання та суперфуди. 

Усі рішення, які можна використати для отримання додаткової вартості від продукції, цікавили на виставці представників тернопільського господарства «Гадз». Фермери презентували й власну продукцію окремим стендом. Іноземні партнери висловили бажання контрактувати майбутній урожай яблук українського господарства.

Це клієнти з 10 країн, вони зацікавлені в нашій продукції, тому що розуміють – ми можемо постачати якісну, конкурентоспроможну продукцію. Переважно це покупці з країн Перської затоки та Близького Сходу. І для них, окрім якості та логістики, дуже важливий сортовий склад. Споживачі з цих країн хочуть монозабарвлене яблуко. Відіграє роль і тип упаковки. ЄС віддає перевагу картонній упаковці 14 кг, Близький Схід – пакуванню 18 кг зі смарт-фрешем, який блокує виділення етилену, – розповідає директор із садівництва ФГ «Ґадз» Тарас МЕЛЬНИК. – Вітчизняні виробники дуже гарно зарекомендували себе й на ринках Швеції та Норвегії, куди експортують виключно продукт екстракласу.

Компанія «Органікс» з торгівельною маркою «Зелена Ферма» (Green Farm) вкотре взяла участь у найбільшій світовій фруктовій виставці – Fruit Logistica у Берліні. Підприємство амбіційно презентувало себе на власному стенді, який був окремим від національного українського стенду та розмістився у павільйоні з виробниками з Європейського Союзу. Для компанії це була чудова нагода зустрітися з численними партнерами з різних куточків світу та обговорити плани на наступний сезон. Участь у виставці пройшла під девізом «Тому що смак має значення». Цим компанія хотіла довести, що яблука, вирощені на «Зеленій Фермі», значно смачніші порівняно з більшістю європейських виробників. Це й підтвердила дегустація, яка відбулася на стенді «Органікс».

Значення участі у таких виставках для українських виробників величезне. Іноземні партнери бачать нас на світовому ринку й оцінюють як країну, що активно розвиває садівництво. Ще 5 років тому на таких глобальних заходах українців зрідка можна було зустріти. А FRUIT LOGISTICA 2020 вже відвідали понад 100 вітчизняних компаній: виробники не тільки плодово-ягідної продукції, а й технологій, обладнання та допоміжних матеріалів для садівництва. І такий стрімкий розвиток – це тільки початок подальшого успіху на світовій арені, – резюмує голова громадської спілки «Укрсадвинпром» Володимир ПЕЧКО.

Тож плануйте участь у наступній виставці! FRUIT LOGISTICA 2021 відбудеться 3-5 лютого 2021 року в Берліні.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар