Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
«УманьПиво»: робота пивоварні під час війни та благодійні проєкти
Від початку повномасштабної війни росії проти України наші пивоварні демонструють згуртованість та силу, допомагаючи Збройним силам України, реалізовуючи цікаві благодійні проєкти. Одна з таких пивоварень – «УманьПиво». Про особливості роботи в умовах війни, про новинки в асортименті та благодійні проєкти журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіла бренд-менеджерка пивоварні «УманьПиво» Яна Крижановська.
– З початком війни змінилось і наше повсякденне життя, і робота пивоварні. Ми отримали нові виклики в постачанні сировини та пакувальних матеріалів, у продажах та логістиці, у виробництві продукції. Зокрема, в дотриманні високих стандартів технологічних режимів виробничого процесу в умовах дефіциту електроенергії, а часто і в умовах її відсутності. На допомогу прийшли встановлені сонячні панелі загальною потужністю понад 700 кВт та потужний американський дизель-генератор. Згадую, в той час усі працівники пивоварні говорили, що ми варимо пиво на сонячній енергії. Звісно, працювати стало важче, але ми швидко зреагували та прийняли всі виклики, щоб забезпечити українців смачним гідним пивом, – ділиться Яна Крижановська.
Пивоварня займається волонтерською діяльністю з перших днів війни. Зокрема, придбали 26 авто на передову для захисників та забезпечують їх водою і лимонадом. Придбали мобільний будиночок для комфортного перебування захисників, 2 апарати для вакуумного лікування ран та їх швидкого загоєння. Спільно з волонтерським об’єднанням забезпечували місто Миколаїв питною водою.
Згодом пивоварня «УманьПиво» приєдналася до ініціативи пивоварні 2085. Пивоварня «УманьПиво» зварила спеціальний сорт пива Resolve.Воля, кошти з реалізації якого передали на підтримку ЗСУ. Також з’явилася крафтова лінійка UmanBeer, в яку входять такі сорти пива: IPA та Milk Stout. Почали виготовляти й новий сорт пива – Уманське Солодово-пшеничне. Два сорти пива (Уманське Легке та Уманське Солодово-пшеничне) випустили у новому зручному форматі 0,5 л. До того вони були лише у форматі 1 л та на розлив. Новий формат, за словами спікерки, зручніший для споживачів.
– Об’єми виробництва змінювалися із місяця в місяць, а точніше розподіл між сортами та тарою, в яку розливаються напої. В перші місяці військової агресії в нас працювало тільки виробництво безалкогольних напоїв. Після зняття заборони на продаж алкоголю ми почали знову варити пиво. Так, збільшився обʼєм виробництва, і на це вплинули деякі чинники. Наприклад, деякі пивоварні заводи залишились в окупації або були пошкоджені і не працювали, виник дефіцит пива, споживач спробував нашу продукцію, якісний смак якої йому прийшовся до вподоби, от він і залишився з нами, – розповідає Яна Крижановська.
Нині портфель пивоварні «УманьПиво» складається з пива Уманське (Пшеничне, Медове, Легке, Солодово-пшеничне), Waissburg (Lager, Blanche, Dunkel, Hop, No alcohol), Софіївське (Ale blonde, Вишня-мигдаль, Лайм-м’ята, Чорна смородина), Уманський лимонад, Квас Уманський.
– Неочікуване військове вторгнення змусило тимчасово призупинити деякі процеси модернізації нашої пивоварні, але, незважаючи на труднощі, нам все-таки вдалось повністю завершити модернізацію фільтраційного та пакувального виробництва, і воно запрацювало по-новому. Готуємо ще новинки, проте розкривати, що це буде, поки що не будемо.
Більше про роботу українських пивоварень у період воєнного стану читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 2, який незабаром вийде у світ.
Читайте також:
Нове число журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» вже можна завантажити безкоштовно!