Українські медові напої презентували в Луцьку на фестивалі «Професії, що зникають»

 Українські медові напої презентували в Луцьку на фестивалі «Професії, що зникають»

11 листопада в Луцьку під час фестивалю «Професії, що зникають» презентували українські медові напої.

– Медові напої є невід’ємною частиною нашої споживчої культури. Це споконвічні напої, які пили наші предки ще з дохристиянської доби. У 2008 році в Україні створена ГО «Гільдія медоварів України», мета якої – відродити традиції виготовлення цих напоїв та впроваджувати культуру їхнього споживання. Наші напої діляться на 2 групи. Слабоалкогольні напої ми назвали «медівка». Це неспиртовані напої, виготовлені шляхом бродіння меду та джерельної води. Вони можуть бути ставлені, варені, з додаванням соків, трав, ягід. Друга група напоїв – медаки. Вони спиртовані, з акцизною маркою. У нас створено ТОВ «Українські медовари», – розповідає у відео на ютуб-каналі «Зникаючі професії» заступник голови ГО «Гільдія медоварів України» Володимир ДМИТРУК.

Читайте також:
Виробники розвінчують міфи про медове вино

Як розповідає медовар із колегою Антоном ШОТІКОМ, із медовими напоями вони об’їздили пів світу. Зокрема, були учасниками фестивалю в Берліні. Всі були в захваті питних медів.

– Ми знаємо, що український борщ є світовою спадщиною, захищеною ЮНЕСКО. І зараз триває робота щодо того, щоб український питний мед так само був нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО, – зазначає Володимир Дмитрук.

Фестиваль «Професії, що зникають надає можливість майстрам народної творчості представити своє мистецтво, популяризувати край, його історію, культуру та сучасні досягнення. Окрім популяризації народної творчості, учасники мають можливість ознайомитись із народними танцями та взяти участь у танцювальних майстер-класах, а також переглянути виступи фольклорних колективів та гуртів.

Головна мета проєкту – збереження, розвиток та популяризація культури, традицій, ремесел і фольклорно-етнографічної творчості як невід’ємних частин побуту і духовної культури народів Польщі та України.

Фото: Українські медовари

Читайте також:
Українські медові напої здобули 7 нагород на Міжнародному конгресі Апімондії в Туреччині
Питний мед – національний український напій із давнім корінням

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті