Українські ягідники та садоводи звернулися до депутатів із вимогою зменшити ставку ПДВ та допомогти з робочою силою
На засіданні Аграрного комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин, що відбувся 9 квітня, представники асоціацій ягідництва, садівництва, виноробства і виноградарства та інших суміжних галузей закликали парламент посприяти у вирішенні найболючіших проблем галузі.
Члени комітету на чолі з т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольгою Трофімцевою, а також представники Асоціації «Ягідництво України», наглядової ради асоціації «Укрсадпром», профільних міністерств, підприємств і фермерських господарств разом переглянули рішення Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин від 20.11.2018 «Про проект Закону України про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку (реєстр. № 9162 від 04.10.2018).
Нагадаємо, що цей законопроект визначає основні принципи та пріоритети державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку в Україні, що спрямовані на системність та узгодженість впровадження заходів із реалізації державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку всіма органами державної влади та місцевого самоврядування, з метою забезпечення сталого розвитку агропромислового комплексу та сталого сільського розвитку, доступу суб’єктів усіх форм господарювання до ринків збуту сільськогосподарської продукції.
«Представники асоціацій озвучили владі основні проблеми галузі, які хотілося б вирішити протягом 2019-2020 років. Зокрема, ми акцентували увагу на зменшенні ставки ПДВ до 7%, спрощенні оформлення сезонної робочої сили в галузі, врегулюванні питань з реєстрації пестицидів, а також обговорили ключові моменти, що стосуються фінансування холодильного обладнання від 40 тонн для господарств, та експортного потенціалу галузі», – розповіла Президент Асоціації ягідництва України Ірина Кухтіна.
Крім того, представники асоціацій наголосили на тому, що садівничій і ягідній галузям необхідно не просто розвиватися за рахунок збільшення площ, а працювати над удосконаленням ефективного сучасного бізнесу, створювати інфраструктуру для індустрії, включаючи можливості заморозки, зберігання та збуту продукції, для областей в яких є перевиробництво, а також – створення продуктів з доданою вартістю.
Т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева зауважила, що комітету необхідно розробити середньотривалу стратегію роботи галузі на 3-5 років, для того, щоб програма підтримки садоводів, ягідників і виноградарів була постійною та цільовою. Крім того, Трофімцева пообіцяла, що міністерство буде всіляко лобіювати ідею повернення 1% суми від валової виручки галузі на її державну підтримку.