У Великій Британії прогнозують збільшення виробництва вина через зміну клімату: результати дослідження

 У Великій Британії прогнозують збільшення виробництва вина через зміну клімату: результати дослідження

Нове дослідження показує, як зміна клімату, ймовірно, збільшить потенціал для виробництва вина у Великій Британії – з умовами, які, за прогнозами, будуть нагадувати умови у відомих регіонах Франції та Німеччини. Про це пише професор, д.т.н. Віктор Костенко на фейсбук-сторінці з посиланням на OENO One.

За останні 20 років зміна клімату сприяла зростанню площі виноградників у Великій Британії (наразі понад 800 виноградників) і виробництву вина, відзначеного нагородами, а також переходу винного стилю до ігристих вин. Тепер команда дослідників з Університету Східної Англії (UEA), Лондонської школи економіки, Vinescapes Ltd і Weatherquest Ltd визначила потенціал сектора протягом наступних 20 років.

Беручи за основу останні детальні кліматичні прогнози, вони розробили передові можливості для моделювання та картографування найкращих можливостей для вирощування винограду та виноробства у Великій Британії. Їхні висновки, опубліковані сьогодні в журналі OENO One, показують, що клімат більшої території Англії та Уельсу стане придатним для надійного вирощування ігристих сортів винограду, і як швидко з’являється потенціал для виробництва високоякісного тихого вина.

Ми бачили, що виноградарство у Великій Британії зросло майже на 400 відсотків із 761 до 3800 гектарів між 2004 і 2021 роками, — сказав провідний дослідник UEA професор Стів Дорлінг із Школи наук про навколишнє середовище та прогнозної компанії Weatherquest Ltd.

У той період потепління клімату сприяло значно більшій врожайності та якості сортів винограду Піно Нуар і Шардоне — ці сорти купажуються для виробництва ігристих вин у стилі шампанського.

Теплі, сухі вегетаційні сезони у Великій Британії, такі як 2018 рік, із меншою за середню кількість проблем із захворюваннями виноградної лози призвели до виробництва рекордних 15,6 мільйонів пляшок, і такі умови вирощування вже стали та, за прогнозами, стануть більш поширеними.

Читайте також:
Які дробарки використовують у виноробстві?

Проєкт «Стійкість до зміни клімату у виноробному секторі Великобританії» (CREWS-UK) фінансувався Радою з досліджень природного середовища в рамках Програми стійкості до клімату Великої Британії. Дослідники розглянули, як часто прогнозується, що кліматичні умови вирощування у Великій Британії будуть схожі на ті, які нещодавно спостерігали у відомих регіонах виробництва ігристих і тихих вин у регіонах Шампань і Бургундія у Франції та в Бадені в Німеччині.

Їхні результати підкреслюють, що з 1980-х років протягом вегетаційного періоду на більшій частині південно-східної та східної Англії вже відбулося потепління більш ніж на 1°C, зрушення, яке стало одним із ключових чинників зростання та зміни різноманітності у Великобританії сектору виноградарства за цей час.

Ця робота є першою у Великій Британії, це унікальне поєднання науки про зміну клімату, виноградарства та виноробства», — сказав провідний автор дослідження доктор Алістер Несбітт з консалтингової компанії Vinescapes Ltd. – Ми виявили, що за прогнозами до 2040 року значні території в Англії та Уельсі стануть теплішими ще на 1,4°C протягом вегетаційного періоду. Це розширює зону придатності Піно Нуар для виробництва ігристих вин, але також відкриються нові зони в межах температурного діапазону вегетаційного сезону для виробництва все ще Піно Нуар і для вирощування таких сортів, як Совіньйон Блан, Рислінг, Семійон та інших хворобостійких сортів, які зараз майже не вирощуються у Великобританії. Крім того, будь-хто, хто думає інвестувати у виноградник у Великобританії, тепер може скористатися знаннями щодо найкращих місць як зараз, так і в умовах зміни клімату в майбутньому.

 Команда використовувала сценарії кліматичних прогнозів Великобританії на 2018 рік, щоб оцінити майбутній сорт і придатність стилю вина у Великобританії, а також потенціал для інвестицій у виноградарство, адаптацію сектору та стійкість у період 2021–2040 років.

У районах Східної Англії, Лінкольнширу, південно-центральної Англії, північно-східного Уельсу та прибережних територій у південно-західній Англії та південному Уельсі прогнозується, що «умови» 2018 року протягом 2021–2040 років виникнуть через 60–75 відсотків років, тобто винятковий урожай 2018 року стане більш поширеним.

Читайте також:
Як правильно використовувати бочку для витримки вина?

Тим часом великі території в південно-східній і східній Англії, за прогнозами, стануть придатними для виробництва все ще червоного Піно Нуар. У той час як Піно Нуар для ігристого вина вже успішно вирощують у Великій Британії, прогнозоване підвищення температури в період вегетації вказує на нові та зростаючі можливості для виробництва тихого Піно Нуар у деяких регіонах.

Ми показали, що в деяких районах Великої Британії високий урожай 2018 року стане нормою, і що прогнозується, що температура вирощування винограду в регіоні Шампань з 1999 по 2018 рік буде відбуватися на території Англії, яка буде розширюватися, протягом 2021-2040 років, — сказав Несбітт. – У певні роки в деяких регіонах Сполученого Королівства клімат вегетаційного сезону може бути подібним до тих, що сприяли створенню найкращих останніх урожаїв шампанського, а також сприяти збільшенню потенціалу бургундських і баденських тихих червоних вин.

Проте дослідники попереджають, що значні проблеми залишаються, стверджуючи, що клімат Великобританії, який швидко змінюється, вимагає від промисловості залишатися гнучкою та не «прив’язуватися» до виробництва, яке не може адаптуватися до мінливих умов вирощування.

Попереду у винному секторі Великої Бритенії захоплюючі часи, але наші результати підкреслили складність створення винної ідентичності та брендів, зокрема тих, які тісно пов’язані з сортами та стилями вина, у швидко мінливому кліматі, — сказав Дорлінг.

Крім того, британська погода все ще може бути непередбачуваною, як продемонстрував урожай 2012 року, коли велика кількість винограду у Великобританії була втрачена через прохолодний і дуже вологий період цвітіння. Річна мінливість клімату залишатиметься, включаючи ризик заморозків на початку сезону, навіть якщо довгострокові тенденції є хорошими.

Рішення щодо сталого інвестування виноградників і виноробних заводів також вимагатимуть ретельного аналізу всіх пов’язаних із цим середовища вирощування та ринкових ризиків.

Завдяки нашим консультаційним послугам наші команди Vinescapes і Weatherquest із задоволенням підтримують сталий розвиток винного сектору Великобританії, і ми безмежно вдячні WineGB, галузевому органу, за сприяння всій співпраці, яку ми мали з людьми, які займаються виноградарством і виноробством. протягом усього проекту CREWS-UK.

Читайте також:
Основа успіху в домашньому виноробстві – якісне обладнання
В Америці скоротився рівень споживання вина

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті