Підписано меморандум про співпрацю у розвитку винного туризму Закарпаття
У Полтаві обговорили перспективи розвитку садівництва та горіхівництва на Полтавщині
19 липня 2016 року в с. Надежда Диканського району Полтавської області відбулась науково-практична конференція «Перспективи розвитку садівництва, горіхівництва на Полтавщині. Експортний потенціал та інвестиційна привабливість» за підтримки Громадської спілки «Української асоціації садівництва та ягідництва» ГС «Укрсадпром» голови Печко Володимира
Горіховий рай – саме так світові експерти, науковці називають землі України. Про це говорили на науково-практичній конференції також піднімалися питання про перспективи розвитку горіхівництва та садівництва в Україні, оформлення земельної ділянки для садівництва, підвищення експортного потенціалу у садівництві, бізнес-планування та аналіз ризиків при закладанні горіхового саду, тощо.
В науково-практичній конференції прийняли участь: Шкарбань В.Г. – голова Диканської районної державної адміністрації, Прокопенко Р.М. – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Андрієнко С.М. – директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, Цінченко В.П. – голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини, Печко В.С. – голова Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва» ГС «Укрсадпром», Зварійчук В.В – представник Міністерства аграрної політики та продовольства України, Кошиль А.Г. – президент Земельного союзу України (м. Київ), Юдін Г.О. – віце-президент ВГО «Українська Горіхова Асоціація», Радько В.І. – директор Українського Інституту горіхоплідних культур, Сушко С.Ф. – голова ФГ «Сушко С.Ф.», Дикун М.О. – керівник ПП Дикун, Миговський О.М. (м. Київ), Сенчук Н.Д. − член Аграрної партії України, директор Гадяцкого аграрного училища, Винокурова О.Е. – директор Полтавського регіонального Фонду підтримки підприємництва, представники сільських/селищних рад, об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств, приватних підприємців, одноосібників, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, що займаються або бажають займатися горіхівництвом та садівництвом. Модератором дискусії виступив голова громадської спілки «Української асоціації садівництва та ягідництва» ГС «Укрсадпром» Печко Володимир Сергійович.
В ході науково-практичній конференції учасники обмінювалися досвідом роботи та вирішенням існуючих проблем. Ключове питання яке було підняте на конференції – особливості вирощування грецького горіху. Вирощувати цю культуру в Україні легко: цьому сприяє клімат, до того ж рослина не вибаглива. Проте всі тонкощі горіхівництва мало хто знає, а для закордонних покупців, головне якість, а не кількість. У сусідніх країнах Європи українські горіхи користуються шаленим попитом і не поступаються іноземним аналогам. До речі, вартість горіху у країнах ЄС коштує лущений горіх 3-4 євро, а цілий від 10 євро за кілограм, це робить їх однією з основних експортоорієнтовних культур у сільському господарстві. В Україні горіхи використовуються у кондитерській промисловості, з них виробляють настоянки, а шкаралупу використовують як альтернативне опалення.
Учасники заходу прийшли до висновку, що Полтавська область є перспективною для промислового вирощування горіхових насаджень. Досвідчені фермери ділилися експортним досвідом, вчили аналізувати ризики при закладені горіхового саду, говорили про технології переробки цього продукту та оцінювали експортний потенціал.
Наприкінці науково-практичної конференції ознайомились з садовими насадженнями ФОП Цінченко, оглянули розсадник, в якому продукуються саджанці малини.