Цікаві факти про джин до Всесвітнього Дня джину

 Цікаві факти про джин до Всесвітнього Дня джину

Традиційно, у другу суботу червня святкують Всесвітній день джину (цього року це 8 червня). Джин має багату історію. Добірку цікавих фактів про джин та його походження наводить засновник дистилерії Strong Distillery Роман МЕДВЕДЧУК.

Джин – напій з унікальним характером, який завдяки своєму освіжаючому хвойному смаку стоїть окремо від інших видів міцного алкоголю. Водночас він став невід’ємним елементом сучасної барної культури і використовується для створення безлічі культових коктейлів.

Джин можна назвати найяскравішим представником аптечного алкоголю. Його винайшов ще в 16 столітті талановитий нідерландський лікар Франціскус Сільвіус. Чоловік хотів створити ефективні ліки від проблем із травленням, але зрештою зробив дуже смачний напій, який пройшов багатовікове випробування часом. Називався він Дженевер і був настойкою з ялівцевих ягід.

Справжній успіх напою прийшов завдяки англійцям. Згідно з однією версією, вони дізналися про Дженевер і захопилися напоєм під час Тридцятирічної війни, де ці дві країни були союзницями. Згідно з іншою – ялівцеву настоянку привіз із собою до Англії Вільгельм Оранський, коли отримав престол.

Проте джин став тут неймовірно популярним. Вже до 30-х років 17 століття населення в Лондоні становило близько 300 000 людей, і було близько 7 тисяч закладів із продажу джину. Його виробляли в кожному 4-му будинку міста. Через сотню років було ухвалено закон – Gin Act, який встановлював державне регулювання виробництва джину та фактично скорочував його виробництво через високі податки. Також серед цілей цього акту була пропаганда пивоваріння, але результат виявився протилежним. На вулицях почалися заворушення, а винокурні пішли в підпілля. Виправити ситуацію вдалося лише в 1752-му році, коли закон був перероблений і запровадили ліцензії на продаж джину.

У 19-му столітті у Лондоні та великих промислових містах Англії почали з’являтися Палаци джину. Це було суто вікторіанське явище, що нагадує паб. Подавали тут виключно джин і робили особливий акцент на інтер’єрі приміщення. Першим лондонським палацом називають Weller’s. Палаци продемонстрували більш пристойний та цивілізований формат вживання напою та почали покращувати репутацію джину у бік престижного напою. І згодом ситуація справді змінилася на краще. У 20-му столітті джин міцно увійшов у барну культуру і сьогодні є одним із найпопулярніших міцних напоїв у світі.

Цікаві факти, які розкажуть вам ще більше про джин:

  • Джин у тому вигляді, в якому ми його знаємо сьогодні, був створений у 1689 році.
  • Первинні аромати джину – солодкувато-ялинові, а також м’які цитрусові, які він отримує від ягід ялівцю.
  • Крім ягід ялівцю, найпопулярнішими рослинами у виробництві джину є коріандр (з Марокко або Індії), корінь дудника, фіалковий корінь, а також цедра цитрусових.
  • До 1726 року в Лондоні з населенням 300 тисяч жителів джин продавався у 6 тисячах пивних закладів.
  • Найбільш рання письмова згадка про напій у поєднанні з їжею, а саме з імбирним пряником, з’явилася в 1731 році.
  • Першим коктейлем із джином у складі стало його поєднання з імбирним сиропом, бітером та лікером Кюрасао.
  • Джин з соком томатів був відомим засобом від похмілля в США ще в 1928 році. Значно пізніше дебютував коктейль «Кривава Мері»
  • Тоді як португальські моряки отримували нібито з медичною метою щоденну порцію рому, британські морські офіцери отримували порцію джину.
  • Для оцінювання якості та недоліків джину його дегустують при кімнатній температурі, наполовину з водою.
  • Найбільше джину п’ють в Іспанії.

Українські виробники також виготовляють джин. Зокрема, нагадаємо про таку публікацію:

Джини з гумі, айви, калини, кизилу і навіть буряка виготовляє виробник на Дніпропетровщині

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті