Ситуація в українському садівництві. Горіхівництво і переробка як перспективні напрямки розвитку галузі – підсумки міжнародної конференції
21 березня в Черкасах відбулась масштабна подія в галузі садівництва IV Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки “Технології та Інновації: Від землі – до готового продукту” яка зібрала близько 250 аграріїв з різних областей України і з-за кордону та стала не тільки стрибком у розвитку кожного господарства, а й важливою подією для становлення цілих галузей – садівництва, горіхівництва та переробки. .Відкриття заходу відбулось у приміщенні черкаського ЦДЮТ, на вулиці Смілянській. Протягом першого конференц-дня із промовами виступали провідні українські та європейські експерти з технологій інтенсивного садівництва і переробки.
Про ситуацію в аграрній галузі в Україні, й на Черкащині зокрема, ще на початку конференції розповіли присутнім начальник відділу розвитку садівництва та виноградарства Управління рослинництва, садівництва та виноградарства Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України Віктор Костенко., Анастасія Терземан, експерт ППФ “Пахаренко і партнери”
Був проведений круглий стіл “Ситуація в українському садівництві. Горіхівництво і переробка як перспективні напрямки розвитку галузі”. Разом з експертами, посадовцями та провідними виробниками обговорили ситуацію в садівничій галузі України та світу, перспективи вітчизняного садівництва, аспекти законодавства і державної підтримки. Модератором бесіди виступив Володимир Печко, голова Громадської спілки “УКРСАДВИНПРОМ”. Відзначимо, конференція організована видавничим проектом “Технології та Інновації” за підтримки ГС “УКРСАДВИНПРОМ”, члени якої поділилися своїм досвідом з вирощування й переробки плодово-ягідної продукції, виготовлення соків та алкогольних напоїв на базі фруктів, горіхів, меду. В обговоренні також взяли участь власники і керівники садівничих господарств і переробних підприємств: Олег Кущ, виробник наливок і настоянок на базі фруктів і ягід, керівник ФОП “Мед заповітного краю», Юрій Вербило, виробник сидру ТМ “ROGATYY ZAYETS”, Константин Кузьменко, директор компанії “Фруктона-ВН”, Олександр Самойленко, директор департаменту садівництва компанії “МАЇС”, Олексій Руденко, директор компанії “Еко Чіпси”
Як приклад успішної переробки виробники представили свої продукти на дегустації продукції, зокрема соки та джеми від ТОВ “Сади Карлівщини”, вина від ФГ “АГРО ХАУС ФЛЕШ РОЯЛЬ”, соки, цукати, яблучні чіпси від ТОВ “Фрукти Полтавщини”, соки від ФГ “Валентина”, сидри від Rohatyy zayets’ тощо.
Вперше спільно з ГС”УКРСАДВИНПРОМ”в рамках конференції “Від землі до готового продукту” відбулась Дегустаційний конкурс – Народна Дегустація соків прямого віджиму від 10 виробників, в основному, фермерських господарств, у 3 номінаціях, понад 40 зразків з врученням Дипломів Переможців і спеціальних призів від партнерів заходу.
У заході також була презентація польських розсадників, відвідини яблуневого саду на крапельному зрошенні, переробного підприємства з виготовлення соків прямого віджиму ТМ “Найсік”, Горіхового Центру “Залісся” з горіховими насадженнями волоського горіха, фундука і французького горіха на деревину, знайомство з технологією щеплення горіхів, майтер-класи з обрізки дерев.
Традиційно під час конференції відбувалась виставка обладнання, технологій і матеріалів та продукції для садівничої та переробної галузей. Учасники презентували напої на основі фруктів та ягід, яблука, горіхи, добрива для рослин, обладнання для зберігання овочів і фруктів, техніку для поливу садів, системи зрошення багаторічних насаджень тощо.