Пивний тур кращими столичними пивними закладами і колабораційна варка пива – в програмі V Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів
12-13 квітня в Києві відбудеться черговий Міжнародний Форум пивоварів та рестораторів, приймає готельно-ресторанний комплекс «Трипільське сонце». Захід збере разом власників і керівників ресторанів-пивоварень, досвідчених та пивоварів-початківців, технологів та маркетологів середніх і міні-броварень, українських та зарубіжних виробників обладнання, технологій, сировини для пивоваріння, інших гравців цього ринку. Для ювілейного Форуму організатори – видавничий проект «Технології та інновації» – обрали найактуальніші теми, об’єднані слоганом «Пиво і пивоварня: успіх у бізнесі гарантований, якщо …». 12 квітня відбудеться конференц-день з презентаціями, дискусіями, круглими столами, майстер-класами, виставкою та дегустаціями. Другий день, 13 квітня, стане практичним: учасники Форуму вирушать у Пивний тур «Крафтовий шлях» з екскурсіями на виробництво, дегустаціями пивного меню, ексклюзивних закусок і вишуканих став, та візьмуть участь у колабораційній варці пива із зірками українського й зарубіжного крафту в ресторані-пивоварні «Крапка Кома».
До Форуму залишається небагато часу, і ми вже готові представити столичні локації Пивного туру: міні-пивоварня Pẽst Pub, паб Taranka, ресторан-пивоварня BEER LIVE, ресторан-пивоварня «Наживо». Реєстрація на Пивний тур і колабораційну варку, що відбудуться 13 квітня, вже ведеться. Також заявку на участь можна буде зробити в ході реєстрації на Форум 12 квітня.
У новій міні-пивоварні Pẽst Pub учасників Форуму прийматиме один з його співзасновників – володар золотої медалі East European Beer Award 2017 пивовар Віктор Ващук. Відкрита міні-пивоварня фірми «Шульц» на 12 ЦКТ об’ємом 700 літрів є серцем пивного ресторану Pẽst Pub. Приміщення виконано у стилі «лофт». На кранах представлені 6-7 сортів: пшеничні Вайсен і Вайсен Бок, Хопі Лагер – світле пиво, гарно охмелене американськими хмелями різних сортів, легкий і питкий Браун Ель, соковитий Milk Shake IPA, Стаут з фруктами, ванільний Портер з додаванням витяжки ванілі сорту бурбон.
Кухня пабна, в меню – 7 видів піци, в тому числі з дичиною, сирне плато з крафтових сирів українських фермерських господарств, варені в пивному соусі мідії, бургери, стейки, ребра в пивно-медовому соусі, запечений в хлібці камамбер та багато інших смаколиків, які відмінно поєднуються з авторським пінним.
Провокувати буде паб Taranka, що входить у мережу закладів пивоварні «Ципа» Олександра Шаталова. Тут культуру споживання крафтового пива перевернули з ніг на голову і створили паб не в класичному розумінні, а додали світла, життя, кольорів, фактур і… безмежний вибір риби, рибних закусок та страв. У пабі комфортно не тільки випити келих-другий, а провести цілий вечір у компанії друзів. Приміщення на 80 посадкових місць розділене на 4 частини: невеликий зал з рибною вітриною, великий основний зал, дві маленькі VIP-кімнати. Одна з місцевих «фішок» – їсти руками. У пабі працює спеціальний «таранний сомельє» – людина, яка відмінно розбирається в рибі і її поєднанні з пивом.
Риба розділена по регіонах: дніпровська, азовська, далекосхідна, чорноморська, кубанська. Зазвичай представлено близько 25-30 сортів, є позначка про ступінь в’ялення: холодного копчення, суха, середня, середня суха, копчена. Є розділ зі снеками: ікра в стіках, махан, м`ясо краба та інше; закуски: нерки в маслі, омуль в маслі з грінками, шпроти з топленим маслом і темними грінками, салати. Серед основних позицій – хот-доги та бургери з рибою, тюлька з темними грінками, паштет з копченої скумбрії, мариновані перепелині яйця, тарілка закарпатських сирокопчених ковбас, короп, смажений кільцями в гострій паприці.
Пивне меню динамічне: на кранах завжди 10 сортів, є пляшкове пиво. Пригостять у пабі не тільки «Ципою», а й хмільним від друзів пивоварні.
Броварня з магазином крафтового розливного пива BEER LIVE продемонструє обладнання ZIP Technologies. Тут дуже відповідально підходять до якості продукту, його не фільтрують і не пастеризують. Пропонують 4 сорти пива, звареного за перевіреною рецептурою. Тяжіють більш до класики: в меню світле пиво, темне, пшеничне і медове.
Світле пиво – легке з цілісним, насиченим, освіжаючим приємним солодовим смаком і стриманою, гармонійно поєднаною гірчинкою. Відмінно втамовує спрагу. Темне пиво – традиційне, темного кольору. Має смак підкопченого солоду та насичену гірчинку. Завдяки використанню декількох видів солоду – світлого, карамельного і паленого, формується солодовий букет, який надає пиву характерний фруктовий присмак з нотками чорносливу. Пшеничне пиво зварене за класичними німецькими традиціями. Вміст пшеничного солоду складає не менше 50%. Саме він надає пиву золотистий колір з характерним солодко-зерновим ароматом і смаком, з приємною пшеничною кислинкою. Медове пиво має темно-червоний колір з глибоким рубіновим відтінком. Зварене з додаванням натурального меду з власної пасіки.
Відбудеться і знайомство з брендом «Наживо» – мережею пивних закладів, яка включає в себе ресторан-пивоварню і фірмовий паб в центрі Києва. Прийматиме пивна ресторація «Наживо», розташування якої не залишить байдужим нікого. Заклад знаходиться на території одного з найбільш статусних і мальовничих житлових комплексів Києва, має свій літній майданчик прямо на березі Дніпра. Всередині – дизайн в стилі лофт, тим не менш, не позбавлений затишності, надсучасне кухонне обладнання, відкрита кухня і контактний бар. Меню – це унікальні варіації страв та напоїв за спеціально розробленою командою «Наживо» рецептурою.
Родзинкою ресторації є власна міні-броварня, оригінально інтегрована в інтер`єр, з 200-літровим варочним порядком, 6 ЦКТ по 400 літрів, обладнана системою охолодження з пропілен-гліколем, солододробаркою, напівавтоматичним пультом управління. Устаткування виготовлено на замовлення за німецькими технологіями в Україні. За відносно нетривалий час роботи пивовари вже встигли представити достатньо велику кількість сортів пива. Особливу популярність і високу оцінку гостей завоювали American Amber Ale, Red Irish Ale, Porter «Blackout», Rye Ginger Christmas Ale, Brown Ale «Mr. Brown», Pilsner «Good morning», Wheat Beer.
Меню досить просте, складається з кількох блоків. Акцент зроблений на широкій, максимально різноманітній лінійці пивних закусок: від соковитих стейків прямо з мангалу – до бургерів і м`ясних закусок.
Колабораційна варка пива у ресторані-пивоварні «Крапка Кома» відбуватиметься паралельно з Пивним туром, 13 квітня. Модераторами стануть Олександр Лютий (Санкт-Петербург, Росія), Віктор Ващук (Київ, Україна), Тарас Фалик (Львів, Україна), Дмитро Некрасов (Дніпро, Україна). Чаклуватимуть пивовари над сортом Майбок – одним із сортів загального сімейства боків. По суті, це міцний блідий ель. Традиційно його вважають весняним пивом – кремове, солодове, м`яке. Карбонізація трохи занижена, консистенція – щільна і обволікає. Дуже простий і одночасно делікатний сорт.
Відзначимо, у програмі конференц-дня 12 квітня:
– обговорення актуальних тенденцій розвитку пивоварної галузі за участю відомих пивоварів і рестораторів, депутатів, представників владних структур;
– технологічний форум «Ставка на якість» з відомими європейськими та українськими експертами пивоваріння та ресторанної справи;
– виступи фінансистів та економістів про економіку пивного закладу;
– круглий стіл «Юридичні основи пивного бізнесу від А до Я»;
– дискусія про ефективний пивний маркетинг і секрети успішних продажів, як в ресторанах-пивоварнях, так і пивних ресторанах, пабах, барах, спеціалізованих магазинах, через Інтернет і т.д.;
– круглий стіл про розвиток домашнього пивоваріння;
– нова секція – майстер-клас для шеф-кухарів пивних ресторанів і ресторанів-пивоварень.
Ширше і різноманітніше стане виставка обладнання, технологій, сировини, закупорювання, систем розливу, етикеток, посуду та інших продуктів для пивоваріння від провідних вітчизняних і європейських виробників.
Завершенням конференц-дня стане фуршет з презентацією авторських страв пивний кухні від ресторану «Трипільське сонце» – Головного Організаційного партнера Форуму, і презентація унікальних сортів пива від українських пивоварень в форматі «Народна дегустація».
Встигніть зареєструватися! Більше інформації на сайті beertechdrinks.com та сторінці у Фейсбук.
Форум пивоварів і рестораторів підтримує Гільдія крафтових пивоварів України.
Науковий патронат здійснює Національний університет харчових технологій.
Головний Виставковий Партнер Форуму – Beviale Moscow-2019
Генеральний Юридичний партнер – юридична компанія «Пахаренко і партнери».
Головний Організаційний партнер – готельно-ресторанний комплекс «Трипільське сонце»
Головний Лабораторний партнер – «Донау Лаб Україна»
Головний інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «ПИВО. Технології та Інновації»
Інформаційні партнери: міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації», журнали «БРУТТО», Beer Box, сайти Restaurant NEWS EU, BeerPlace, портал Profibeer.