Пшеничне пиво різних стилів із дріжджами від компанії Fermentis
Компанія Fermentis пропонує нові штами дріжджів у своїй лінійці для пшеничних сортів пива. Незалежно від того, що хоче зварити бровар: чи Witbier у бельгійському стилі з додаванням додаткових інгредієнтів, чи класичний Weissen у німецькому стилі з великою кількістю складних ефірів – компанія Fermentis допоможе зробити пиво максимально якісним. Fermentis пропонує три штами дріжджів: SafAle™ W-68, SafAle™ BW-20 і SafAle™ WB-06. З їхньою допомогою можна зварити ідеальне пшеничне пиво незалежно від стилю, якого хоче досягнути виробник.
Відкрийте для себе дріжджі Fermentis для бродіння пшеничного пива
Дріжджі для пшеничного пива в німецькому стилі
Ці спеціальні дріжджі – SafAle™ W-68 –були обрані для виробництва ароматного пива з типовим фенольним характером (нотками гвоздики й перцю) і насиченим фруктовим і квітковим смаком. Вони придатні для різноманітних сортів пива на пшеничній основі та для фруктово-пряних стилів. Дріжджі із середнім ступенем осідання: не утворюють грудочок, але може з’являтися порошкоподібна димка під час повторного суспендування в пиві.
Ідеальне рішення для бельгійського пшеничного пива
Ці спеціальні дріжджі – SafAle™ BW-20 – є Saccharomyces Cerevisiae і були обрані для виробництва пшеничного пива з нейтральним фруктовим смаком зі специфічним фенольним характером (нотки гвоздики та перцю). Дріжджі, які не до кінця зброджують мальтотріозу, надаючи пиву деякий характерний смак (створюють тактильні відчуття в роті). Дріжджі із середнім ступенем осідання, не утворюють грудочок. Але може з’являтися порошкоподібна димка під час повторного суспендування в пиві.
Ідеальне рішення для пшеничного пива
Ці пивні дріжджі (Saccharomyces Var.Diastaticus) – SafAle™ WB-06 – надають фруктового й фенольного характеру, який змінюється залежно від умов ферментації. Таким чином, із них можна отримати добре виброджене пиво бельгійських та німецьких стилів (наприклад, Wit Beers та Weizen Beers). Дріжджі створюють типові фенольні нотки пшеничного пива, що, своєю чергою, дозволяє варити пиво з високим профілем пиття та має досить хорошу здатність до суспендування під час бродіння.
Далі про особливості дріжджів SafAle W-68™ та SafAle™ BW-20 – зі слів Філіпа ЯНСЕНСА (Philippe Janssens), менеджера з досліджень і розробок продукту.
Філіп Янсенс – технічний менеджер із пивоваріння компанії Fermentis. Філіп має 30-річний досвід роботи в пивоварній промисловості, працюючи спочатку як пивовар в Африці та Бельгії, де більшу частину своєї кар’єри він керував пілотним заводом ABInBev. Сьогодні Філіп працює в команді Fermentis, бізнес-підрозділі групи Lesaffre, як технічний менеджер, пивовар із середини 2016 року.
Фламандською та нідерландською мовами Witbier означає як «пшеничне пиво», так і «біле пиво». Так само німецькою мовою «Weisse» означає «білий», а «Weizen» означає «пшениця». Цей лінгвістичний зв’язок може наштовхнути на думку, що все пшеничне пиво біле або світле. Однак важливо зазначити, що деякі види пшеничного пива можуть бути помітно темними, як-от німецьке Dunkels Weissbier, також відоме як Dunkelweizen. Отже, варто зазначити, що пшеничне пиво буває різних кольорів.
Різні кольори німецького пшеничного пива зумовлені переважно використанням солодової пшениці, що надає пиву насиченого золотистого відтінку. Цей колір може навіть стати темнішим у таких стилях, як Dunkel Weizen або Weizenbock. Witbier у бельгійському стилі, як правило, вариться із суміші солодових і несолодових злакових, іноді з додаванням пшеничного борошна, що призводить до набагато блідішого вигляду.
Відмінності німецького та бельгійського пшеничного пива
Обидва стилі мають спільну характеристику: пиво варять із пшениці, на відміну від звичайного ячмінного солоду. Однак ці стилі значно відрізняються. Так, німецький Weizen або Weissen, як правило, обмежується лише кількома інгредієнтами: солодом, пшеницею, хмелем, дріжджами та водою. Це пиво зазвичай містить 40 % солодової пшениці, хоча це число може досягати 70 %. Як результат, аромати пива в основному походять від дріжджово-пшеничного поєднання, що призводить до стійких фенольних, бананових і солодких нот тутті-фрутті. Німецьке пиво Weizens варять із дотриманням цих стандартів, які виключають додавання додаткових спецій.
У бельгійському пиві Witbier, навпаки, використовують уже менший відсоток (не перевищуючи 40 %) несолодової пшениці. Унікальність бельгійського Witbier полягає у використанні доданих спецій, таких як коріандр, лаванда, цедра або шкірка апельсина. У поєднанні з меншою кількістю фенольних дріжджів базове пиво має тенденцію до м’якості і слугує основою для додавання інших інгредієнтів.
Нові продукти Fermentis, які відповідають потребам стилю
Компанія Fermentis розробила два штами дріжджів, призначених для урізноманітнення стилів пшеничного пива. Дріжджі SafAle™ W-68™ і SafAle™ BW-20 створені, щоб посилити відмінності цих стилів, зберігаючи водночас їхню суть.
SafAle W-68™ – досить відомий німецький штам дріжджів із Weihenstephan (Німеччина). Він ідеальний для традиційних німецьких стилів. Цим дріжджам притаманне середнє пом’якшення, помірний фенольний смак і помітні нотки банана й тутті-фруті.
Як ці штами доповнюють SafAle™ WB-06?
Насправді SafAle™ WB-06 є частиною історичної пропозиції штаму дріжджів компанії Fermentis. Цей універсальний штам дріжджів може виробляти багато характерних особливостей залежно від умов застосування, включаючи яскраво виражений фенольний та ефірний профіль із нотами банана і яблука, що завершується типовим сухуватим відтінком/фінішем. Ці дріжджі придатні як для німецького, так і для бельгійського стилю пшеничного пива. Часто вони дають дуже ослаблене, сухе пиво з відтінком кислинки та хрусткості. «Хрустке» пиво буде сухим, тобто воно має дуже низький залишковий цукор, і його смак не залишиться у вашому роті після того, як ви зробите ковток.
Зверніть увагу, що це спрощений огляд штамів дріжджів для пшеничного пива, і фахівці компанії Fermentis заохочують пивоварів до експериментів, оскільки будь-який із трьох штамів можна використовувати для створення виняткових бельгійських, німецьких чи інших унікальних стилів пшеничного пива.
Для детальнішої інформації звертайтеся за контактами:
Justine NOBLET, Fermentis
+33 (0)3 20 49 15 91
j.noblet@fermentis.lesaffre.com
Офіційний представник Fermentis в Україні – «Солод Україна»
Контакти: 067 500 79 97 (Богдан Демченко)
А ще цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!