Відомі результати дегустаційного конкурсу Вин Срібної землі «Червене вино 2025»
Нові імена у виноробстві: потужна пʼятірка від Сергія Клімова
У 2024 році офіційних виноробень почало ставати все більше. За словами амбасадора вин України, засновника Kyiv Food&Wine Festival, Brave Wine, винороба, автора книги «Нерозказана історія українського виноробства», власника Uwines Сергія Клімова, це пов’язано з суттєвим вдосконаленням виноробного законодавства, спрощенням ліцензування та зменшенням штрафів для малих виноробних підприємств.
На думку Сергія Клімова, відкриттями року стала виноробня з Закарпаття (Кваси) Kohanovska winery, яка спеціалізується саме на пет натах, яких у виноробів цілих 7. Виноробня обрала напрям саме ігристих вин, оскільки власники володіють пивоварнею Ципа.
«Ще одна майбутня зірка з Закарпаття, який отримав ліцензію в кінці 2023 і у 2024 повноцінно почав працювати — це Крістіан Шош. Крістіану 29 років і він дуже активно працює з місцевими сортами винограду, працює зі старими лозами (яким понад 60 років), спонтанним бродінням, і має дуже високі нагороди на місцевих і міжнародних конкурсах», – говорить Сергій Клімов.
За словами Сергія Клімова, ще одне велике відкриття нового імені в цьому році — виноробня з Житомирської області Lowkowo. Тут вдале все — вино, лого та вся айдентика, упаковка, підхід до бізнесу. Виноробня отримала ліцензію в другій половині 2023 року, а у 2024 вже повним ходом працювала та розширювалась. Ці вина можна знайти в багатьох ресторанах та магазинах Житомира. Виноробня має невеликий молодий виноградник під Житомиром, але поки що основну масу винограду для своїх вин купує в Одеській області.
Далі Сергій Клімов відзначив ще одну нову виноробню – Bakota Bay, яка повноцінно почала свою роботу у 2024 році. Винороб Руслан Ковалевський переїхав з Кропивницього на пагорби поблизу Бакоти, де об’єднав зусилля разом з місцевим бізнесменом Аурелом Рошкою та будують повноцінну виноробню. Наразі виноробня переважно працює з купленим виноградом з Одеської області, і лише трохи має власної ягоди з бакотських схилів.
Також винний експерт додав до п’ятірки нових імен у виноробстві сімейну виноробню Ольги Черепанин та Миколи Хижко з Львівської області Раковецька лоза. До їхнього невеликого виноградника (0,5 гектара, де ростуть Соляріс, Рилсінг, Шардоне, Заматш, Регент, Каберне Кортіс, Мускат Блау, Цвайгельт та інші) під Львовом в наступному році буде досаджено ще 2,5 гектари, де планують посадити Ярило (новий сорт від Інституту виноградарства та виноробства Таїрова) та деякі piwi сорти. Сім’я знайшла поблизу свого виноградника чудову земельну ділянку з великими покладами вапняку.
Читайте також:
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com