На Поліссі розвивають виноробний бізнес

 На Поліссі розвивають виноробний бізнес

Виноробство України розширює свою геопозицію в умовах кліматичних змін. На виробничій арені крафтових виробників зʼявляються нові зірки в нових, вже поправу винних регіонах. Виноградники насаджують тепер і на Тернопільщині, і в Камʼянець-Подільському, на Сумщині, Житомирщині, Вінниччині. Талановиті ентузіасти-винороби створюють вина з чітко вираженими характеристиками місцевості у смаку та ароматі. Вина мають унікальний стиль, автентичні особливості, характер. Про це пише Лариса Іванченкова, ректор Одеського національного технологічного університету.

Винороби потребують наукового супроводу у насадженні виноградників та виробництві вин високої якості, який здійснюють фахівці однієї із провідних кафедр Одеського національного технологічного університету – кафедри технології вина та сенсорного аналізу.

– З професійним візитом ми з професорами Оксаною Ткаченко та Наталією Каменевою завітали до Сергія Малиновського на виноробню Mon Crafto, який заклав експериментальний виноградник в агрокліматичних умовах Полісся з більш ніж 25 технічними сортами винограду класичної та сучасної селекції! Історія закладки експериментального виноградника починалась 5 років тому, а минулого року професійна команда фахівців кафедри технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету разом з командою виноробні Mon Crafto обʼєднали зусилля та почали потужну і тісну співпрацю, в результаті якої запропонували членам Асоціації сомельє України на чолі з Іваном Бачуріним оцінити результати спільної роботи науки і бізнесу. І результат: 21 зразок вин урожаю 2022 та 2023 років зроблених згідно з протоколом сортовипробування, – ділиться Лариса Іванченкова.

На Житомирщині, в селищі Левків, як повідомляє Лариса Іванченкова, працює Микола Янушевич, винороб-гаражист, який виробляє вино під торговою маркою Lowkowo.

– Зустріч із Миколою Янушевичем дала ще більше розуміння того, що клімат змінюється, а виноградники по всьому світу крокують у більш прохолодні регіони. Висновок професіоналів ОНТУ: виноградарству та виноробству на Поліссі – бути! Дуже якісне та смачне вино – це буде результат тісної та плідної співпраці науки і бізнесу, – зазначила Лариса Іванченкова.

Більше про виноробню Mon Crafto читайте у статті в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 1 (2023). Стаття доступна за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті