Найкращі вина обрали на дегустаційному конкурсі “Червене вино 2025” в Ужгороді
МОЛОДА Й АМБІТНА ПИВОВАРНЯ «БЛУКАЧ»: ЯК СЕРЕД УСЬОГО ЗНАЙТИ СВОЄ?
«Блукач» – молода пивоварня з Волині, яку створили брати Олег та Ярослав. І така назва, яка, здавалося б, зовсім не причетна до світу пивоваріння, має у собі глибокий сенс. Адже вона відсилає до нескінченного пошуку та подорожей, пов’язаних з пивом, гастрономією та новими й цікавими поєднаннями смаків. Попри те, що немає нічого ідеального, ми все одно намагаємося його знайти. І цей пошук вічний, тому ми в ньому – блукачі. У пивоварні переконані, що гарне пиво – не тільки про якість і відповідність стандартам, а ще й про атмосферу та контекст. Тож про те, як вдається знайти свій шлях у цьому різноманітті, проєкту «Пиво. Технології та Інновації» розповів співзасновник пивоварні Олег РАДІОНОВ.
Де почався шлях «Блукача»?
Пивоварня «Блукач» з’явилася на пивній мапі України не так давно – 2023 року. У розпал повномасштабної війни, нестабільної економічної ситуації, відключень електроенергії та постійних обстрілів України армією окупанта.
– Мені здається, що наша історія нагадує тисячі тих, які дуже поширені в крафтовому пивоварінні, коли велике виробництво розпочинають з каструльних домашніх варок пива. Так, ми почали варити пиво вдома в каструлях у далекому 2017 році. Ми завжди були фанатами якісного пива. Але спочатку пили закордонне, а потім відкрили для себе український крафт і зрозуміли, що в нас теж можна багато експериментувати та варити смачне і якісне пиво. Тому захотіли також спробувати варити пиво і з часом зрозуміли, що треба рухатися до власного виробництва, – розповів Олег Радіонов.
За його словами, коли виникла така ідея, відразу розпочалися пошуки місця для майбутньої пивоварні. І ним стало волинське місто Рожище. Планувалося, що пивоварня почне працювати ще 2021 року, але через ковiд та повномасштабне вторгнення запустити роботу вдалося лише торік. І саме в кінці 2023 року зварили перше пиво «Блукач».
Про асортимент: як знайти своє пиво?
Свій шлях пивоварня почала з п’яти сортів: американських стаут, блонд ель та хейзі ІРА, німецького хефевайцен, а також вітбір із додаванням розмарину та цедри апельсина. Деякі з цих сортів були відпрацьовані ще раніше у домашніх варках.
– Нам було цікаво додати в пиво розмарин і дізнатися, який смак він може дати напою. Але загалом ми варимо пиво, яке нам подобається, тому навіть не досліджували ринок. Зараз з нашого асортименту найпопулярнішими є хейзі ІРА, вітбір з розмарином і хефевайцен, – розповів Олег Радіонов. – Загалом ми націлені на те, щоб робити лінійку пива більш гнучкою. Ми маємо сiм бродильних танкiв. Намагаємося, щоб у нас було чотири постійні сорти, i, крiм того, варимо й нові сорти, які невдовзі зможуть спробувати наші споживачі. Це лагер, новий ІРА і сауер.
До речі, цікавим у пивоварні «Блукач» є не лише асортимент пива, а і його назви: «Зайда», «Літостеп», «Крук», «Довга історія», «Кульбіт», «Це ж було вже». У пивоварні з самого початку вирішили, що всі назви пива будуть лише українською, щоб максимально відходити від вестернізації, яка зашкалює на українському ринку. До того ж ці назви відображають або смак пива, або концепцію, яку в нього закладають.
Серце пивоварні – виробничі потужності
Зварити ідеальне пиво «Блукач», яке задовольнить смаки та побажання споживачів, допомагає надійне обладнання від перевірених партнерів. І починається цей етап із підготовки води. Вода проходить хiмiчне очищення та зворотнiй осмос на обладнанні вiд компанiї Ecosoft. В результаті вдається отримати майже чисту воду без зайвих домiшок. І тоді для кожного сорту пива в воду додають певну кількість солей, щоб отримати відповідний профіль води.
Для пива «Блукач» використовують поки що лише німецький солод Weyermann, американський хміль Yakima та дріжджі від компанії Lallemand.
Фахівці компанії SST встановили на пивоварні двопосудний варильний порядок, який складається із заторно-фільтраційного чана та сусловарильного вірпула обʼємом 500 л, з можливістю двох варок в зміну. Укомплектовано ЦКТ на 1000 л з автоматичним контро лем тиску та обʼєму, з пневматичними клапанами на лініях перекачування сусла й пива. Весь технологічний процес – із повністю автоматичним керуванням за допомогою автоматики від Siemens.
Продовження матеріалу ви зможете прочитати у нашому журналі за посиланням тут.
Читайте також: ПИВОВАРНЯ «ПИВНА ЛЕГЕНДА»: ТРИМАЄМОСЯ!
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!