Легалізація малих виробників крафтових міцних напоїв стала темою Першого Форуму Асоціації крафтових дистилерів України 25 серпня
Перший Форум-з’їзд Асоціації крафтових дистилерів України відбувся 25 серпня цього року в Торгово-промисловій палаті України. Темою форуму стала легалізація малих виробників крафтових міцних напоїв.
29 червня цього року в Україні прийняли Закон про малих виробників дистилятів. Завдяки новим змінам крафтові виробники здобули можливість легально працювати та будувати бізнес із виробництва міцних напоїв. Тому це перший Форум, коли присутні мають статус малих виробників дистилятів, який визначено в Законі України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва».
За словами голови ГС «Асоціація крафтових дистиляторів України» (Ukrainian Craft Distillers Association) Катерини Лавренової, захід зібрав понад 80 крафтярів та представників суміжних бізнесів. Відвідали Форум також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державної податкової служби України, Головного управління Держпродспоживслужби тощо.
Як зазначив голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій, народний депутат України Ігор Марчук, зараз «мʼяч на стороні бізнесу»:
– Як представники держави, ми надали можливість малим виробникам дистилятів офіційно працювати, спростили умови ведення діяльності, скасовували тривалу, дороговартісну та корупційногенну атестацію виробництва, зменшили майже в 16 разів (з 500 тис до 30 тис грн) вартість оптової ліцензії, визначили чіткі й необхідні вимоги до виробників, суттєво помʼякшили штрафні санкції та оптимізували звітність із місячної до квартальної. На що ми розраховуємо? Насамперед на те, що спільними зусиллями ми доведемо на практиці всім скептикам, що свобода для підприємця – це насамперед відповідальність, яка реалізується в добросовісній поведінці та бажанні реалізувати свій підприємницький потенціал. А ще ми розраховуємо на доброчесність та активну легалізацію крафтових винокурень, виходу з тіні, створення нових робочих місць, організацію сімейних підприємств, збільшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів, зменшення корупції, розвиток непромислових територій.
Нагадаємо про ключові норми, які почнуть діяти з 23 листопада поточного року.
- Прийнятий Закон встановлює, що малими виробниками дистилятів є суб’єкти господарювання, що виробляють спиртові дистиляти на обладнанні, виробничі потужності якого не перевищують 20 000 декалітрів у перерахунку на 100-відсотковий спирт за календарний рік, та спиртних напоїв із використанням спиртових дистилятів виключно власного виробництва (не придбаних), з подальшим їх розливом у споживчу тару та реалізацією, об’єм реалізації яких не перевищує 10000 декалітрів за календарний рік
- Законом передбачено, що для отримання ліцензії на виробництво необхідно подавати ДПС зареєстровану Держпродспоживслужбою Декларацію про відповідність вимог матеріально-технічної бази замість атестата виробництва (процедура отримання якого є складною і платною, орієнтовно 10000 грн). Також цим же ж Законом встановлено вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів.
- Законом встановлена вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів у розмірі 30 тисяч грн замість 500 тисяч грн як для великих виробників. Також надане право подавати звіт про обсяги виробленої і реалізованої продукції щоквартально (замість щомісяця) та зменшення штрафу за неподання або неправильне подання такої звітності (з 17500 до 1020 грн).
Законодавчі аспекти й технології успішного виготовлення дистилятів обговорять на XI Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв 7–8 вересня у Львові. Зокрема, у програмі Форуму запланована дискусійна панель на тему «Виробництво напоїв (дистилятів): нові вимоги і нові можливості».
Більше інформації про Форум читайте на сайті: https://forum.techdrinks.info/ua/event/36
Для реєстрації учасників і партнерів звертайтеся:
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92