Вибір правильних дріжджів – запорука якості готового продукту
Фруктові, ігристі і не тільки. У тренді – виготовлення вин з додаванням фруктових компаундів
Алла ПОНОМАРЕНКО, керуючий партнер Alta Kraina (ТОВ «Катанзаро Євразія»)
Упродовж останніх років у всьому світі наявна тенденція до виробництва фруктових вин – класичних вин із додаванням фруктової частини. Споживачі все більше шукають унікальні та ароматні альтернативи традиційним винам на основі винограду. Фруктові вина (вина та винні напої з додаванням фруктових соків) можуть сподобатися багатьом любителям вина: і тим, хто любить легкі та освіжаючі вина, і тим, хто віддає перевагу сміливим і насиченим смакам. Вони часто популярні серед молоді, жінок і так званих міленіалів. Тож якщо виробники вин хочуть збільшити свою аудиторію споживання та охопити молодший сегмент, то фруктові тихі та ігристі вина – це ідеальне рішення для них.
Деякі останні тенденції споживання фруктових вин
• Зростання попиту на органічні та натуральні вина: споживачі все більше усвідомлюють вплив виробництва вина на навколишнє середовище та шукають органічні та натуральні вина, виготовлені з додаванням фруктової основи. Ці вина часто розглядають як більш здорові та стійкі альтернативи традиційним винам на основі винограду.
• Використання екзотичних фруктів: винороби експериментують із ширшим асортиментом фруктів, включаючи екзотичні та тропічні фрукти, такі як ананас, манго та маракуйя. Ці фрукти можуть додати вину унікального смаку й аромату, а також можуть сподобатися споживачам, які шукають щось інше.
• Фруктові ігристі вина: ігристі вина, виготовлені з додаванням фруктових компонентів, таких як яблуко або персик, стають все більш популярними впродовж останніх років. Ці вина – більш легка та освіжаюча альтернатива традиційному шампанському чи просеко.
• Регіональні фруктові вина: винороби все більше звертаються до місцевих фруктів та інгредієнтів для створення регіональних винних стилів. Наприклад, в Італії вино fragolino виготовляють із місцевої полуниці, а в США чорничне вино популярне в окремих регіонах.
Загалом, якщо аналізувати вина з фруктовою основою, то є тенденція до збільшення інтересу споживачів до унікальних та ароматних альтернатив традиційним винам на основі винограду, а також прагнення до більш здорових та екологічно чистих продуктів. А ігристі вина на основі фруктів завойовують частку ринку та, як очікується, продовжуватимуть набирати популярності. Відповідно до звіту Research and Markets, очікується, що світовий ринок ігристих вин на фруктовій основі буде зростати на 7,9 % щорічно між 2020 і 2025 роками.
Виробництво фруктових вин
Існує декілька шляхів виробництва фруктових вин, але одним з найбільш популярних та економічно вигідних є використання фруктових сумішей (фруктових компаундів для вина). Компанія «Катанзаро Євразія» на ринку України презентує фруктові компаунди ізраїльського виробника Gat Foods. За декілька років ми набули цікавого досвіду використання компаундів серед українських виробників у виноробстві та інших алкогольних напрямках. Поштовхом для розробки широкої лінійки фрукто-винних компаундів для GAT Foods багато років тому стали винороби Південної Африки, які мали надлишок виноматеріалу та шукали альтернативи традиційному вину для збільшення продажів. Тож коли споживання фруктових вин по всьому світу збільшилося, ми були готові запропонувати різноманіття смаків: від традиційних (полуниці або білих фруктів) – до більш екзотичних (ананасу, маракуйї, троянди тощо).
Використання компаундів на основі фруктів у виробництві вина може дати декілька переваг, якщо порівнювати з використанням тільки штучних/натуральних ароматизаторів або смакових добавок.
• Натуральний смак: фруктові компаунди отримують із справжніх фруктів, які можуть надати вину більш природного й автентичного смаку й аромату. Це може бути більш привабливим для споживачів, які шукають натуральні та автентичні продукти.
• Користь для здоров’я: багато фруктів містять корисні сполуки, які позитивно впливають на здоров’я. Використовуючи корисні сполуки на основі фруктів у виноробстві, можна потенційно принести користь для здоров’я споживачів.
• Складність смаку: фруктові компаунди можуть забезпечити більш складний і деталізований смаковий профіль порівняно зі штучними ароматизаторами або смаковими добавками. Це може зробити вино більш цікавим і приємним для споживачів.
• Універсальність використання: фруктові компаунди можна використовувати різноманітними способами у виробництві вина, наприклад, у процесі бродіння, як добавку чи підсилювач смаку, в процесі витримки або на фінальному етапі виготовлення. Ця універсальність дозволяє виробникам вина експериментувати з різними техніками та створювати широкий асортимент продукції. Використання компаундів не потребує додаткової стабілізації чи доробки виноматеріалу.
Загалом, використання фруктових компаундів у виноробстві може надати вину більш природного, складного і тонкого смаку та аромату, водночас пропонуючи потенційну користь для здоров’я.
Протягом всього процесу вибору або створення фруктових компаундів наша компанія надає для наших клієнтів всебічну підтримку. Все починається з мети та бажання: на кого буде розраховане ваше фруктове вино, якого споживача ви бажаєте залучити чи яку проблему вирішити.
Зі свого боку, ми надаємо маркетингову аналітику про тренди споживання таких вин у різних країнах світу чи інформацію щодо популярних смаків із нашого досвіду продажів. Далі до процесу підключаються фахівці R&D, які розробляють для клієнта унікальні та характерні смаки фруктових компаундів. І на останньому етапі клієнти разом з нашими енологами тестують компаунди на власній сировині та приймають рішення для виробництва. Наше глибоке розуміння галузі, свого продукту та бажання створювати нові смаки та реалізовувати сміливі ідеї є запорукою втілення успішних проєктів з нашими клієнтами.
“Катанзаро Євразія”
Alta Kraina, м. Одеса
office@altakraina.com
altakraina-promo.com
+38 067 48 52 285
Більше матеріалів читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації» №1 (2023 р.), який можна завантажити безкоштовно.
Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.
Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
SHABO визнали найкращим виробником тихих вин України