ФАО та ЄС проводять третій грантовий цикл, спрямований на підвищення стійкості українських фермерів

 ФАО та ЄС проводять третій грантовий цикл, спрямований на підвищення стійкості українських фермерів

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) проводять прийом заявок на третій грантовий цикл в межах грантової програми, що фінансується Європейським Союзом (ЄС). Програма спрямована на підтримку аграрного сектору України, сприяння його конкурентоздатності, сталості та стійкості через вирішення нагальних фінансових проблем та створення фундаменту для стратегічного, довгострокового та екологічного розвитку, повідомляє dar.gov.ua.

Дані гранти підтримують розвиток спеціалізованих сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості, пристосованих до переваг і традицій кожного регіону, а також до вимог підвищення безпечності харчових продуктів і екологічності виробництва. Деякі з продуктів мають статус найменування місця походження (НМП) та захищеного географічного зазначення (ГЗ), що відображає їхню унікальну культурну та економічну цінність.

Також програма пропонує грантоотримувачам комплексний пакет підтримки, який виходить за межі фінансової допомоги, включаючи консультації експертів, технічні поради та навчання. ФАО вже організувала 60 динамічних навчальних тренінгів на широке коло тем, від фінансів і маркетингу до сенсорного аналізу продуктів, надавши учасникам різноманітні практичні знання та досвід. Тренінги залишатимуться ключовим компонентом третього грантового циклу, забезпечуючи безперервну підтримку грантоотримувачів.

За умовами програми, учасники повинні зробити власний інвестиційний внесок, частка якого залежатиме від обраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в гривні (UAH) за обмінним курсом ООН протягом двох грантових вікон:

  • до 416 500 грн (10 000 дол.) для малих сільгоспвиробників;
  • до 1 041 250 грн (25 000 дол.) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Зокрема, у Львівській області підтримка буде зосереджена на ягідництві, овочівництві, аквакультурі, молочному виробництві та недеревній лісовій продукції. У Закарпатській області допомогу можуть отримати виробники закарпатського меду (ГЗ), закарпатського вина та традиційних гуцульських сирів, таких як коров’яча бриндза та овеча бриндзя (НМП), а також агровиробники у секторах аквакультури, ягідництва, овочівництва та недеревної лісової продукції. Виробники в Івано-Франківській та Чернівецькій областях можуть отримати переваги від інвестицій в ягідництво, овочівництво, недеревну лісову продукцію, аквакультуру, гуцульську коров’ячу бриндзу та овечу бриндзю (НМП). У Дніпропетровській області основна увага буде зосереджена на ягідництві, овочівництві, аквакультурі та молочному виробництві.

Сільськогосподарські виробники, залучені до цих ланцюгів доданої вартості, можуть подати заявку на участь у програмі через Державний аграрний реєстр до 24 січня 2025 року. 

Корисні матеріали:

Читайте також: Новий журнал «Пиво. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті