Експорт ірландських міцних напоїв значно зріс у 2022 році

 Експорт ірландських міцних напоїв значно зріс у 2022 році

Експорт ірландських напоїв у 2022 році вперше наблизився до 2 мільярдів євро, оскільки споживачі на експортних ринках все частіше обирають преміальні ірландські напої. Про це повідомляє Ірландська асоціація віскі.

Експорт напоїв зріс на 22 % проти минулого року. Це на 25 % більше, ніж до пандемії (2019 р.), оскільки сектор продемонстрував «надзвичайне» відновлення, а тепер зростання.

Минулого року експорт ірландських напоїв досяг 119 ринків по всьому світу. Північна Америка лишається ключовим експортним ринком, на який припадає 52 % загального експорту на суму трохи менше як 1 мільярд євро. На ЄС припадає 21 % експорту, а Велика Британія лишається сильним ринком, незважаючи на Brexit, на частку якого припадає 14 % експорту.

Ці показники були зумовлені значним зростанням вартості експорту ірландського віскі та ірландського вершкового лікеру, який зріс на 14 % до 448 мільйонів євро. Як ірландський віскі, так і ірландський вершковий лікер належать до категорії преміум. Звіт Ірландської асоціації віскі показує, що вартість експорту ірландського віскі на всі острови вперше перевищила 1 мільярд євро у 2022 році.

За даними асоціації, сектор ірландського віскі, що складається з більш ніж 40 винокурень, продовжує щорічно закуповувати в середньому 100 000 тонн ірландського ячменю та солоду. Також щороку 350 000 тонн «побічних продуктів» від виробництва віскі повторно використовуються як високоякісний корм для тварин.

Читайте також:
«Шато Чизай» запускає завод з виробництва виноградних спиртів та створює ігристі вина методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях
Підготовка технологічної води для виробництва алкогольних напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті