Ефективне виноробство на Хмельниччині: виноград під укриттям і нові вина від Сергія Клімова
Уже 5 років, як амбасадор українських вин Сергій Клімов вирощує виноград на своїй експериментальній ділянці на Поділлі. Спростовує всі шаблони й уявлення про те, як бути виноробом в Україні. Він вирощує виноград в абсолютно нетрадиційному для цієї справи регіоні – на Хмельниччині. Розповів про закінчення свого виноградарського сезону 2024 року та які роботи необхідно виконувати, щоб збирати гарні врожаї.
«В мене є власний експериментальний виноградник на Поділлі, якому уже 5 років. Для мене було цікаво подивитися, як поводиться виноград в цій області та саме в цьому районі. Тому, що він раніше ніколи не вважався виноробним. Сезон 2024 року на Поділлі видався теплим з великою кількістю сонячних днів. Також, в цьому році я буду перший раз експериментувати – не вкривати виноград землею. Отже, будемо спостерігати, як він перезимує. До цього, я кожного року вкривав його під землю. І все чудово показує. Молоді вина чудові, особливо з Рислінгу, Шардоне (21 Brix) та Піно нуару, Мерло (23 Brix)», – розповідає амбасадор українських вин Сергій Клімов.
Виноград – теплолюбна рослина, яку називають ягодою сонця. Більшість технічних та деякі столові сорти винограду добре переносять м’які зими без укриття. Але при промерзанні ґрунту до -5-8°C коренева система перебуває під загрозою. Виноград починають вкривати вже після того, як нічні заморозки стають частими, а денна температура сягає близько нуля або є невеликий плюс. Головне укрити лозу до сильних морозів. Сергій Клімов розповів, як потрібно підготувати молодий виноград до зими, щоб отримати наступного року відмінний урожай:
«Укриття винограду на зиму землею — найпростіший і найдоступніший спосіб, хоча досить трудомісткий. Важливо встигнути за термінами, адже при промерзанні ґрунту утеплити рослини таким чином не вдасться, а сильні морози можуть пошкодити бруньку і на наступний сезон не буде винограду. Для того, аби зберегти лозу її часто вкривають під землю таким чином: паралельно поряд з виноградником викопати невелику канаву, лози пришпилити до землі, зверху насипати шар землі А весною вже розкопують. Ось так я робив кожного року. Потім проекспериментував, залишив деякі саджанці зверху і зрозумів, що якщо лоза визріла, то вона не вимерзає».
Як відомо з історії виноградарства, під час антиалкогольної кампанії Михайла Горбачова у 1980-х роках сотні гектарів виноградників на Вінниччині, Львівщині та Хмельниччині були вирубані, і регіони перестали бути такими відомими щодо виноробства, як Бессарабія, Закарпаття, Херсонщина та Миколаївщина.
Читайте також: Секрети виноградарства і виноробства від “Колоніста”
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!