ДП «Леанка» біля Ужгорода готують до приватизації

 ДП «Леанка» біля Ужгорода готують до приватизації

Фото: Віталій Коваль / Telegram

ДП «Леанка», підприємство з виноробства, відоме своїми унікальними Середнянськими винними підвалами, готується до приватизації. Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль, пише liga.net.

– Закарпаття має амбітні плани щодо розвитку виноробної галузі. Тому регіон зареєстрував географічний знак «Вина Закарпаття» для просування місцевої продукції на ринку. Зокрема, ДП «Леанка» активно готується до приватизації, що, безумовно, стане новою історією успіху та надасть підприємству потужний імпульс для розвитку, – заявив голова ФДМ.

На онлайн-платформі «Прозорро.Продажі» вже опубліковано інформацію про цей об’єкт, проте дату аукціону і його стартову ціну ще не визначено.

– Запуск проєкту «Земельний банк» відкриє нові можливості для галузі. До банку увійдуть землі ДП «Леанка», що дозволить виноробам отримати можливість прозорої оренди державних сільськогосподарських земель на термін до 25 років. Це створить стабільну основу для довгострокового розвитку виноградарства в Закарпатті, – зазначив Віталій Коваль.

У червні 2024 року Кабінет міністрів передав для запуску проєкту перші 104 000 га землі, вони перебуватимуть у постійному користуванні ДП «Фонд аграрних інвестицій». У Земельний банк зібрали сільгоспземлі 59 державних установ. Сільгоспземлі поки що завдають державі збитків, хоча поля весь час засіяні. Фонд аграрних інвестицій очікує, що завдяки онлайн-аукціонам з оренди держземель сільгосппризначення ставки зростуть приблизно втричі.  

Винні підвали в селищі Середнє біля Ужгорода є найстарішими в Україні і занесені ЮНЕСКО до десятки найкращих винних підвалів Європи. Підвали заклали 1557 року тодішні власники Середнянського замку – магнат Франциск Стефан і Домінік Добо, про що свідчить кам’яна табличка біля старого входу в підземелля.

Детальніше про підприємство «Леанка» та про Середнянські підвали читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації». Стаття до прочитання доступна за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті