“Результати перевершили очікування”: підсумки Wine&Spirits Ukraine 2024 від організаторів
Чому важливо контролювати якість на виробництві напоїв і які інструменти для цього існують – розкаже фахівець компанії «Донау Лаб Україна» під час Форуму пивоварів у Львові
Кожен виробник напоїв прагне отримати якісний продукт. А досягнути цього можна завдяки постійному контролю на кожному етапі виробництва. Для цього використовують портативні прилади від австрійського виробника Anton Paar. Чому потрібен контроль навіть на мікропивоварні? Які інструменти і для яких об’ємів виробництва існують? Дізнайтеся про це на XIIIФорумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбудеться 26 вересня у Львові, в ресторані-пивоварні «Старгород». Про контроль якості на виробництві напоїв розповість Володимир ПАШКО, директор компанії «Донау Лаб Україна», Головного Лабораторного партнера Форуму.
«Донау Лаб Україна» – дистриб’ютор всесвітньо відомих виробників лабораторного обладнання, серед яких ключовим партнером є австрійська компанія Anton Paar, що має кілька напрямків діяльності, один із яких – контроль якості напоїв.
ANTON PAAR відомий приладами та комплексами для контролю й моніторингу якості різноманітних напоїв як для лабораторії, так і для виробничого процесу. Виробники напоїв по всьому світу десятки років задоволені обладнанням ANTON PAAR, а для міжнародних корпорації це обладнання давно стало «must have».
На форумі Володимир Пашко розповість, у чому полягають переваги роботи портативного густиноміра EasyDens. У пору цифровізації цей пристрій дозволяє замінити скляні ареометри та мати всі дані про всі варки буквально під рукою в застосунку у смартфоні. Цей застосунок сполучає Ваш смартфон з EasyDens через Bluetooth та дозволяє Вам виконувати швидкі вимірювання у всіх доступних одиницях вимірювання. Хочете прослідковувати ферментацію графічно чи проводити окремі вимірювання в процесі зброджування – застосунок допоможе Вам на кожній стадії. Слоганом цього пристрою стала фраза «Call you beer» або «Your beer is calling», що майже відповідає дійсності.
Також учасники Форуму дізнаються про новинку – цифровий рефрактометр SmartRef. Домашні, малі та навіть середні броварні під час варок використовують рефрактометр для контролю сухих речовин до ферментації. Рефрактометром зручніше користуватись, ніж ареометром, треба менше розчину, його зручно носити та менше ризику розбити та отримати небажані осколки на виробництві (не вартує нехтувати правилами НАССР навіть вдома). Рефрактометр менш точний, але переваги у застосуванні очевидні. SmartRef – це новий компактний рефрактометр з точністю 0,2% Brix в діапазон від 0 до 85 % Brix з автоматичною термокомпенсацією і виключною простотою використання і захистом корпусу відповідно до IP66.
Цифровий рефрактометр SmartRef має численні одиниці вимірювання для широкого спектру застосувань: вміст екстракту в пивному суслі, вміст цукру у фруктах і овочах, солоність у морських акваріумах і басейнах, волога в меді, загальний екстракт у каві і багато іншого.
До початку бродіння виробник напоїв має лише сухі речовини та воду, тому повинен мати або густиномір, або рефрактометр. Але коли починається процес спиртоутворення, то він отримує трикомпонентну суміш – спирт, сухі речовини та воду. Тому для одночасного визначення кожного компонента потрібно два вимірювальні прилади. Так, унікальність компанії Anton Paar полягає в тому, що вона змогла поєднати обидва прилади в одному додатку, завдяки чому можна визначати спирт та сухі речовини під час бродіння та в готовому продукті без перегонки та без пивного калькулятора.
Визначайте точний вміст алкоголю в готовому пиві або під час бродіння, використовуючи вимірювальні технології EasyDens і SmartRef у режимі комбо. Функція Brew Meister Combo дозволяє:
- точно визначати вміст алкоголю (±0,5 % об/об);
- додатково отримувати значення дійсного екстракту (±0,2 %.) та екстракту початкового сусла (±0,8 %);
- використовувати для легкого, стандартного та міцного пива, сидру, вин, лікерів та настоянок.
Посилання на прилади, які пропонує «Донау Лаб Україна»:
АЛЕКС 500 https://dlu.com.ua/Продукція/Product-lines-UA/Products/product/301
ALCOLYZER 1001 https://dlu.com.ua/Система-аналізу-вмісту-алкоголю-Alcolyzer
EasyDens (1st GEN): https://dlu.com.ua/Ареометр-для-пива-EasyDens-1
EasyDens (2nd GEN): https://www.easydens.com/
SmartRef https://www.easydens.com/products/smartre
EasyDens + SmartRef Combo: https://www.easydens.com/products/easydens-smartref-combo
Дізнайтеся про ці та інші прилади на під час XIII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв. Це дієвий майданчик для нових знайомств і для пошуку нових партнерів.
Програма Форуму доступна на сайті: https://forum.techdrinks.info/ua/event/46
Умови участі в конференції в якості учасника:
Для пивних компаній:
Конференц-день – 2200 грн.
Для технологічних компаній:
Конференц-день – 3000 грн.
(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у дегустації напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний постзвіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою).
Зареєструватися на Форум можна, заповнивши гугл-форму. https://docs.google.com/forms/d/176J8zXPXRhJFlNxWqQfocrgoe9EFNanXlxbdGWA-r7I/viewform?edit_requested=true
З пропозиціями щодо виступів та презентацій і для реєстрації учасників і партнерів звертайтеся:
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92
Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор – Катерина Конєва, головний редактор/засновник журналу Напої&Пиво. ТІ»