Бурбон: 6 унікальних зразків, які варто продегустувати

 Бурбон: 6 унікальних зразків, які варто продегустувати

Бурбон (Bourbon) – американський різновид віскі міцністю приблизно 40 градусів. Звідки походить цей напій? Яка різниця між віскі та бурбоном? Які найбільш оригінальні варіанти бурбону пропонують виробники? Про це читайте далі.

Бурбон мінімум на 51% складається з кукурудзяного спирту (дистиляту), його витримують у дубових бочках більше 2-х років. Деякі виробники витримують бурбон довше, від 4 до 20 років, щоб якість напою була ще кращою.

Яка різниця між віскі та бурбоном?

Можливо, ви чули вислів, що весь бурбон — це віскі, але не все віскі — бурбон. У більшості рецептів використовують близько сімдесяти відсотків кукурудзи, що спричинило іншу назву «кукурудзяний віскі». Вапнякова джерельна вода штату Кентуккі, відомої як батьківщини бурбону, надає цьому спиртному напою виразного смаку.

Віскі витримують у звичайних дубових бочках. Бурбон — у нових обпалених бочках з американського білого дуба. Тому бурбон навіть після невеликої витримки набуває жовтуватого відтінку. Для отримання такого ж кольору віскі потрібно витримувати його на кілька років довше. Ірландські та шотландські виробники часом додають карамель у віскі. В бурбоні будь-які добавки заборонені.

Читайте також:
Цифра місяця: обсяг виробництва пива за 5 місяців 2022 року

Дистилятори повинні витримувати бурбон мінімум два роки, але багато хто зберігає бурбон у бочці чотири роки або довше. Бочку для витримки бурбону можна використовувати лише один раз. Після використання їх переробляють на меблі чи дрова. Або їх можуть повторно використовувати пивоварні для приготування смачних стаутів.  

Для бродіння віскі потрібні спеціальні дріжджі. Бурбон бродить на заквасці – суміші, отриманої під час приготування попередньої партії напою, що містить активні дріжджі.

Віскі та бурбон відрізняються смаком. Що більший вміст кукурудзяного спирту, то солодший бурбон. Ірландський віскі зазвичай гіркуватий, а шотландський скотч знаменитий димним присмаком. У бурбонів таких особливостей немає.

Історія бурбона

Коріння бурбона пов’язане з міграцією поселенців в 18-19 столітті. Серед них були шотландсько-ірландські нащадки тих, хто винайшов шотландський та ірландський віскі, а також інші англійські, валлійські, німецькі та французькі поселенці. Назва «бурбон» походить від округу Бурбон, великого округу Кентуккі, заснованого після американської революції, де дозрівали посіви, особливо кукурудза.

Перші винокурня з’явилася в місті Паріс в кінці 1790-х років. Остаточно технологія виробництва бурбона сформувалася лише в 1930-х роках. 1964 року Ліндон Б. Джонсон визначив бурбон офіційним спиртним напоєм Америки.

6 унікальних бурбонів

BladeandBow – віскі KentuckyStraightBourbon

Суміш солодкої кукурудзи, міцного жита та пряних зерен оживляє виразний смак цього бурбону. Виразний бурбон черпає натхнення з однойменного символу, який можна знайти по всій винокурні Stitzel-Weller, що символізує три етапи виготовлення бурбону: ферментацію зерна, дистиляцію та витримку.

У смакові переважають ноти абрикоса, ванілі та спецій для випічки.

OrphanBarrelWhiskeyDistillingCo. – BarterhouseBourbon

Компанія Orphan Barrel ретельно розливає кожен бурбон, щоб забезпечити особливу турботу, оскільки багато з їхніх унікальних пляшок будуть доступні лише один раз. Витриманий двадцятирічний бурбон Barterhouse нечасто з’являється на полицях. Це рідкісна ексклюзивна пляшка, варта зберігання в барі для колекції.

Дегустаційні ноти: Тепле печиво та масляний крем зі спеціями та коричневим цукром.

NineBandedStraightBourbon

Це ідеальна основа для класичних коктейлів, таких як Manhattan або Old Fashioned. Nine Banded Straight Bourbon навіть отримав срібну та подвійну золоту нагороди на Всесвітньому конкурсі спиртних напоїв у Сан-Франциско у 2020 та 2021 роках.

Дегустаційні ноти: змащений маслом попкорн, підсмажений зефір і смак солоної карамелі.

Читайте також:
Вино SHABO: нові досягнення у Грузії

OldElk – пшеничний бурбон

Для виготовлення Old Elk використовують у чотири рази більше солодового ячменю, ніж у традиційних рецептах. Бурбон має м’який смак.

Любителі пива, витриманого в бочках, пам’ятають, що минулого року компанія WeldWerks співпрацювала з компанією Old Elk та використовувала бочки Old Elk для виробництва Old Elk Medianoche.

Дегустаційні ноти: коричневий цукор, какао та кленовий сироп.

Milam & GreeneTripleCaskStraightBourbon

Milam & Greene створили цей відзначений нагородами бурбон, зібравши інгредієнти з усієї Америки: кукурудзу з Техасу та Орегону, ячмінь із Вайомінгу, а також власний рецепт дріжджів Milam & Greene із Кентуккі.

Дегустаційні ноти: обвуглений дуб, вершкова ваніль і конюшиновий мед.

Booker’sBardstownBatchBourbonWhiskey

Це перший бурбон, який розливають прямо з бочки. Майстер дистилятора шостого покоління, Букер Ноу виріс у Кентуккі на лікеро-горілчаному заводі. Він не вірив у створення великих партій свого бурбону. Натомість він виробляв невеликі партії, які не псував, не різав і не розводив. Результат? Бездоганний бурбон зі збалансованим горінням.

Дегустаційні ноти: свіжо подрібнений арахіс, смажені з корицею яблука та ягідне варення.

Джерело: www.hopculture.com

Читайте також:
Що таке альтернативний метод витримки алкогольних напоїв та які його переваги

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті