Богданівська броварня: передові технології та якісне пиво

 Богданівська броварня: передові технології та якісне пиво

На Київщині, серед лісових краєвидів і тиші, працює Богданівська броварня. Це сучасне виробництво, на якому встановлене потужне обладнання кращих світових виробників. Поєднання традицій та унікальних технологічних прийомів, а також якісної сировини у результаті дає якісне пиво, яке нині можна придбати майже у всіх регіонах України. За лаштунки броварного процесу журнал «Пиво. Технології та Інновації» провів засновник броварні Богдан ДЕМЧЕНКО.

Сучасне обладнання для покращення всіх процесів

Богданівська броварня заснована 2021 року в селі Залісся, що на Київщині. Розповідаючи про броварню, Богдан Демченко одразу звертає увагу, що розташована вона в екологічно чистій зоні, між заповідником та лісосмугою, і це віддзеркалюється на якості пива:

– Ми помітили, що лісова тиша забезпечує рівномірне зброджування. Дріжджі люблять тишу. Особливо відчутно це для пшеничного пива. Також місце розташування броварні особливе тим, що тут, на глибині 300 м, біля заводу розташований басейн із 10-кратним запасом води, яка за лужністю та іншими характеристиками дуже підходить для виробництва пива.

У Богданівській броварні варять по 100 гкл пива за варку, залежно від сорту. Працюють переважно на німецькому обладнанні. Богдан Демченко впевнений, що саме в Німеччині виготовляють найякісніше обладнання для пивоваріння. Для роботи придбали обладнання всесвітньо відомих брендів – Gross, Ziemann, Steinecker, Carl Jacob, Zeits Orion тощо.

Технологічний процес відточений до досконалості. У зерноприймальному та підготовчому відділенні солод приймається, транспортується та подрібнюється на дробарці Sieger (нині – Buhler). Потужність дробарки – 3,5 тонни на годину. У броварні працюють на варниці Carl Jacob.

Залежно від технології, використовують ЦКТ по 100, 120 та 1 тис. гкл і лагерні танки Gross та Gresser. Після основного бродіння в ЦКТ відділені від пива дріжджі поміщають у дріжджанки Steinecker. Далі пиво проходить етап фільтрації на фільтрі Zeits Orion, потужність якого може сягати 200 гкл на годину. Після фільтрації пиво повертається у BBT. Таких танків на підприємстві – 5 штук, об’ємом по 75 гкл.

Процес пивоваріння у Богданівській броварні повністю автоматизований – від приймання солоду до видачі готового пива в кегах, адже все обладнання сучасне й автоматичне. Тому весь виробничий цикл забезпечують два оператори: один – на варниці, другий – на пивовиробництві.

– Завдяки автоматизованому керуванню ми впевнені у стабільності й високій якості пива, яке варимо. Адже промисловий комп’ютер, на відміну від працівника, ніколи нічого не забуває та не піддається емоціям. Завдяки автоматизації процес виробництва на нашій броварні триває цілодобово. Спеціальні сенсори зчитують дані, такі як температура, тиск, витрати сировини, концентрації тощо. Комп’ютер керує пневматичними кранами, дає команди частотним перетворювачам, які, своєю чергою, змушують вмикатися та вимикатися двигуни, помпи, дозатори. Тому я вважаю, що за автоматизацією – майбутнє, – пояснює Богдан Демченко.

На виробництві Богданівської броварні працює мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторії. Для контролю якості пива використовують прилади компанії Anton Paar, яку в Україні презентує компанія «Донау Лаб Україна». Завдяки таким приладам броварня має можливість вимірювати всі необхідні показники та ретельно контролювати якість сусла. Мікробіологічна лабораторія оснащена мікроскопами, автоклавом, інкубаторами, мембранною фільтрацією, стерилізатором, ламінарною шафою тощо. За вимогами, зразки звареного пива віддають для дослідження в державні структури. Для цього співпрацюють із ДП «Укрметртестстандарт», «Укрпиво» та СЕС.

Абсолютну чистоту на виробництві допомагає підтримувати повністю автоматична багатоконтурна система СІР, за допомогою якої миють одразу всі танки холодного цеху, варильні чани та лінії, по яких рухається пиво. Використання автоматичної мийки дозволяє залучати мінімальну кількість персоналу до цього процесу.

Богданівська броварня має повністю закриту систему трубопроводів, без колін та шлангів. Як пояснює засновник броварні, це забезпечує мікробіологічну та колоїдну стійкість, високу стабільність пива. Завдяки повній відсутності кисню немає ризику окислення пива.

– Ми співпрацюємо з ексначальниками лабораторій великих заводів – і пишаємося цим. Адже це справжні легенди, за плечима яких – десятки років роботи в галузі пивоваріння. До речі, під час будівництва броварні ми співпрацювали з інженером, котрий брав участь у будівництві київських заводів «Оболонь» та Carlsberg. Він нам дав цінні поради щодо правильного планування та автоматизації виробництва, – поділився Богдан Демченко.

Пиво у Богданівській броварні розливають на лінії розливу m+f KEG-technik у кеги та в пет-пляшки. Потужність такої лінії – 25 та 50 кег на годину.

Продовження статті читайте в новому випуску журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті. 

Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті