Українським аграріям вже перераховано понад 2,8 млрд гривень

 Українським аграріям вже перераховано понад 2,8 млрд гривень

Станом на 14 листопада українським сільгоспвиробникам перераховано 2,84 млрд грн державної підтримки за напрямами – розвиток фермерства, тваринництва, садівництва, компенсація за залученими кредитами та компенсація за закуплену сільгосптехніку і обладнання. У розрізі програм:

За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» за період липень-вересень 2019 року фермерам нараховано 126,1 млн грн. Інформація підготовлена на основі реєстрів, отриманих від уповноважених банків та Укрдержфонду.

Зокрема, кошти нараховані за наступними напрямами:

– часткова компенсація вартості техніки та обладнання – 49,6 млн грн (749 отримувачі);

– здешевлення кредитів – 28,0 млн грн (297 отримувачів);

– часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими с/г дорадчими послугами – 290,8 тис. грн (17 отримувачів).

– бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь – новоствореним фермерським господарствам – 11,8 млн грн(210 отримувачів);

– бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь для фермерських господарств (крім новостворених) 36,4 млн грн (1226 отримувачів).

Загалом за весь період фермерам вже сплачено 230,4 млн грн бюджетних дотацій.

За програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» 112 суб’єктам господарювання схвалено розподіл коштів на суму 119,8 млн грн для компенсації витрат за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур та виноград. Станом на сьогодні кошти сплачені сільгоспвиробникам в повному обсязі.

За програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» станом на 8 листопада до структурних підрозділів ОДА фактично спрямовано 104,1 млн грн, з яких 103,9 млн грн вже перераховано позичальникам.

Так, найбільші суми компенсації нараховано сільгоспвиробникам Вінницької (8,95 млн грн), Київської (8,39 млн грн), Черкаської (8,05 млн грн), Хмельницької (7,07 млн грн), Полтавської (6,78 млн грн), Харківської (6,14 млн грн) областей.

Загалом, підтримкою скористалося 426 сільгоспвиробників, залучивши пільгових кредитів на суму 4,6 млрд грн.

За програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за період січень-вересень сільгоспвиробникам спрямовано 640,3 млн грн на компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, придбаних у вітчизняних заводів-виробників.

Загалом, за звітний період програмою скористалося 5400 сільськогосподарських товаровиробників, придбано 10 309 одиниць техніки та обладнання на загальну вартість 3,1 млрд грн.

За програмою «Надання кредитів фермерським господарствам», яка реалізується через Укрдержфонд, сплачено 140 млн грн дотацій для 432 сільгоспвиробників.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар