У Молдові диверсифікують ринки збуту вина
В порівнянні з минулим роком, ситуація у молдовському виноробстві відчутно змінилася. Про це виданню «Напої. Технології та Інновації» повідомив ексдиректор Національного офісу винограду і вина у Молдові, доктор технічних наук Георгій Арпентін, який нині поєднує роботу директора із досліджень, розвитку та інновацій у Purcari Wineries і розвиває власну виноробню IM Les terres noires srl.
Рівень продажу вин зменшився через пандемію Covid-19. У 2020 році, зокрема, дуже постраждали вина наливом, адже, за словами Георгія Арпентіна, близько 70% вин Молдови реалізують наливом. Але, як стверджує фахівець, це і добре, і погано, адже в складній ситуації виробники будуть більше думати про те, як отримати додану вартість через бутильоване вино.
Також виробництво вина, каже фахівець, гальмує війна в Україні. З об’єктивних причин поставки відчутно скоротилися. Тому винороби намагаються диверсифікувати ринки збуту, зокрема, розглядають африканський континент як потенційного партнера.
До вищезазначених факторів додалися несприятливі кліматичні умови, адже впродовж трьох років в країні була засуха, і виноградники постраждали через нестачу води.
Тим не менше, виноробство в Молдові лишається однією з найбільш успішних галузей економіки. Тренд сьогодення – це вина з географічними найменуваннями, які мають значний попит, особливо на європейський ринках, де споживач давно знає молдовські вина, як високоякісні і такі, що мають глибоке коріння, – розповідає Георгій Арпентін.
Читайте також:
Домашнє виноробство на американський манер