Ціни на яблука в Україні за рік виросли на 85%

 Ціни на яблука в Україні за рік виросли на 85%

Станом на кінець 2019 року, оптові вартість яблук в Україні зросла в середньому на 85% по відношенню до рівня цін кінця грудня 2018 року. Про це повідомляє EastFruit.

«Запаси якісного яблука у сховищах садівників України на кінець 2019 року суттєво нижче, ніж в кінці 2018 року. Частково це обумовлено загальним зниженням виробництва якісної продукції в 2019 році та хорошим внутрішнім попитом в осінній період. У той же час не варто забувати і про загрозливі темпи зростання імпорту польського яблука в Україні», — розповідає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Для порівняння, середні оптові ціни на яблука в Польщі зросли на 64%, хоча там і зазначалося найбільш різке зниження виробництва. У Росії, яка є найбільшим світовим імпортером яблука, ціни зросли лише на 24% за рік, а в Молдові, яка залишається найбільшим постачальником яблук в Росію, вони подорожчали в середньому на 71%.

«В цілому ж ситуація на ринку яблука для українських виробників залишається досить сприятливою. Не дивлячись на те, що ціни на яблука в Україні вищі, ніж у Польщі чи навіть Молдові, вони продовжують рости, ще більш стимулюючи імпорт яблук з Польщі. До речі, більш істотно, ніж в Україні, зросли ціни на яблука в Таджикистані, Узбекистані і в Грузії. Вони продають зараз яблука в середньому в 2,5−3 рази дорожче, ніж роком раніше через різке зниження врожаю яблук у кожній з цих країн», — додав експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар