Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
П’янкі новинки та незвичайні смаки: Чим запам’ятався 16-й фестиваль Kyiv Food and Wine Festival
18−19 вересня відбувся 16 фестиваль Kyiv Food and Wine Festival, присвячений поєднанню сиру та вина. Сайт НВ розповів про представлені на фестивалі новинки та незвичайні напої, які варто спробувати всім любителям вин.
Десятки локальних крафтових виноробів і виробників сиру з усієї країни зібралися на фестивалі, щоб презентувати свої новинки та порадувати гурманів перевіреними хітами.
Мета багатьох виноробів України — у тому, щоб популяризувати вино українського виробництва і довести в першу чергу українцям, що наше вино може бути якісним.
Читайте також: Kyiv Food and Wine Festival повертається, і це — чудова нагода відсвяткувати сезон нового врожаю в останній вікенд спекотного літа
«Моя місія — популяризувати винний спосіб життя, такий lifestyle, і популяризувати вина українського виробництва, тому що в Україні є все, щоб робити якісні хороші вина. Ми просто 100 років розвивалися в іншому векторі, і я дуже радий, що зараз українське виноробство реінкарнує силами малих виноробів, крафтових виноробів, людей, які йдуть за покликом серця, за своєю мрією і роблять це часто всупереч складним обставинам. І я вірю, що завдяки цим зусиллям сформується в першу чергу в Україні сприятливе ставлення до українських вин. Тому що дуже прикро бачити, як системно розвивається дешевий, часто низькоякісний імпорт ціною хороших українських вин, тільки тому, що це імпорт. Цей комплекс меншовартості нам треба подолати», — розповів винороб Едуард Городецький.
І поки деякі поціновувачі слухали лекції про вино, його культуру та розвиток від найкращих виноробів і сомельє України, інші дегустували винні хіти цього року.
Fathers wine — Рожевий квадрат і Pet-Nat
Рожевий квадрат — це рожеве сухе вино з американського сорту винограду Юпітер, яке сподобається любителям свіжих напоїв та ягідних ноток. У смаку та ароматі виразно відчувається суниця, тому вино переносить тих, хто його п’є, кудись у червень.
Перша тернопільська крафтова виноробня також представила на фестивалі серію Pet-Nat 2020 року. Pet-Nat (Pétillant Naturel, «натуральне ігристе») — це, історично, прототип класичних ігристих напоїв, вино, яке розливають та закорковують одразу після того, як воно збродило, щоб усі інші процеси відбувалися вже всередині пляшки. Наразі бренд представляє Pet-Nat чотирьох сортів: Оттонель, Йоханітер, Юпітер та Каберне Совіньйон. Перед вживанням рекомендують відправити його на 25 хвилин у морозилку, а відкривати обережно, щоб «не втекло».
Читайте також: Виноробня нової формації «Винний сад» запрошує у мандрівку чарівним світом вина
myWine by Eduard Gorodetsky — Розе
Едуард Городецький винороб у четвертому поколінні, котрий довго працював у корпоративному алкогольному бізнесі з коньяком зокрема. У цьому році Едуард Городецький здійснив свою мрію та випустив своє вино, а вже наступної весни відкриє власну виноробню.
Хіт цього сезону від бренду myWine — Розе. На фестивалі його розкупили буквально за кілька годин. Це легке вино з ароматом полуниці, малини та цитрусовими нотками гарно поєднується з червоною рибою, морепродуктами, м’якими сирами та салатами.
Сімейна виноробня Янчинські пагорби — Олег і Пристрасть
Основний напрямок цієї виноробні – сорти української селекції та автохтонні грузинські сорти. Є кілька українських сортів винограду, з якими працюють багато виробників, а, наприклад, Буковинку, Олег, Гурзуфський рожевий більшість ігнорують. Вина з цього винограду не подібні до інших, відображають українські смаки та особливості. Окрім того, бренд відрізняється дуже стильними етикетками та айдентикою, розробленими українською письменницею та ілюстраторкою Христиною Лукащук.
Від цієї виноробні варто спробувати біле сухе вино Олег 2020 року, котре чудово смакує з сирами з білою пліснявою. Також варто звернути увагу на рожеве сухе вино Пристрасть, адже воно приготоване з винограду Сапераві, з якого зазвичай готують насичені червоні вина.
Читайте також: «Винний дім Гігінеішвілі»: вина, зроблені з любов’ю
W by Stakhovsky — Cabernet Sauvignon 2019
Вина від першої ракетки України Сергія Стаховського класичні та зрозумілі всім поціновувачам цього вишуканого напою. У колекції тенісиста представлені Merlot, Saperavi, Traminer і Orange. А на фестивалі відбулася перша дегустація Cabernet 2019 року, котре витримувалося 18 місяців. Смак цього вина здивував і приємно порадував Сергія Стаховського насиченістю, оксамитовістю та потенціалом для подальшої витримки. На фестивалі в цього вина ще не було навіть етикетки, але вже скоро його можна буде придбати й поза фестивалем.
Leleka Wines — резерви Chardonnay та Cabernet
Цьому винному бренду менше року, але він уже представлений у кількох крупних мережах магазинів і ресторанах різних кухонь. Leleka Wines прагне показати, що в їхній ціновій категорії (150−200 грн/пляшка) вони не поступаються європейському імпорту.
Виноробня пропонує вісім вин: шість ординарних і два резерви. Бестселлерами за цей рік стали червоне сухе Merlot і обидва резерви: Chardonnay та Cabernet. І якщо Merlot можна придбати у багатьох супермаркетах, резерви продаються тільки безпосередньо у виноробні чи в ресторанах-партнерах бренду.
Chateau Chizay — сухе ігристе брют Carpathian Sekt CHERSEGI та Cabernet Franc
На фестивалі бренд представив останні пляшки свого сухого ігристого з унікального для України сорту винограду Черсегі Фюсереш, який росте тільки на виноградниках Chateau Chizay. Ігристе виготовлене за європейською технологією подвійного бродіння, але після фестивалю спробувати його можна буде тільки через 2−3 місяці вже з нового врожаю.
Окрім того варто спробувати витримане вино Cabernet Franc, котре чудово смакує з дичиною, м’ясом та рибою. Бренд випустив у продаж усього 500 пляшок цього напою, а ще 1500 пляшок заклав на витримку.
Читайте також: Біляївка, виноробня Шевченків: тут почалася нова ера малого виноробства України
Biologist — Chardonnay Orange і Одеський чорний
Вина Biologist відрізняються від більшості інших тим, що вони не фільтруються, на дні пляшок є невеликий осад, а все виробництво — ручної роботи. У цих винах мінімальний вміст сірки (вдвічі-втричі менший, ніж у європейських), котру додають для довшого зберігання. Щоб вина витримувалися без сірки, вони зберігаються в дубових бочках, що в результаті дарує їм красиві насичені кольори.Усі вина на фестивалі виробники називають новими, адже всі вони — врожаю 2020 року. Найбільше ажіотажу викликало янтарне сухе вино Chardonnay Orange, котре чудово підходить до морепродуктів і білого м’яса, а пахне інжиром, курагою та карамельними нотками. Також варто спробувати червоне сухе вино з автохтонного українського винограду Одеський чорний, котре смакує зі складними м’ясними стравами, гарячими салатами і копченостями.