Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Механізація – шлях до підвищення якості: чому на сучасних виноградниках та в садах не можна обійтися без спеціалізованої техніки
Забезпечити високу швидкість та ефективність робіт у виноградарстві та садівництві нині практично неможливо без механізації усіх процесів. Спеціалізована техніка для садів та виноградників дає змогу не просто оптимізувати всі етапи догляду, а й осучаснити виробництво, отримуючи завдяки цьому високоякісну продукцію. Тому інвестиції в сучасну техніку – це, поза сумнівом, правильні інвестиції, вважає директор ТОВ «СмартАгро» Олександр ЛОГВІНОВ. Інжинірингова група компаній «Смарт», яка працює на ринку вже сімнадцять років, нині пропонує широкий асортимент «розумної» техніки для садових, ландшафтних, спортивних, комунально-муніципальних і фермерських робіт. Про те, як обрати оптимальну техніку для виноградників та садів, а також про перспективи діяльності з огляду на ситуацію в країні очільник компанії розповів нашому виданню.
«МЕХАНІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ У САДІВНИЦТВІ, ВИНОГРАДАРСТВІ ТА ЯГІДНИКАХ»
Саме так звучить гасло, яким керується у щоденній роботі компанія «СмартАгро». Адже сучасне спеціалізоване обладнання, без перебільшень, здатне цілковито змінити концепцію праці на плантаціях, переконаний очільник компанії.
– Наша компанія є офіційним представником італійських заводів BCS FERRARI, CARRARO та індійського бренду Escort FARMTRAC, які виготовляють спеціалізовані трактори. Техніка від цих виробників орієнтована на тих фермерів, які розуміють, що таке інновації та механізація, й прагнуть з кожного гектара отримувати максимальний врожай. Ті фермери та садівники, які вкладають ресурс в техніку та механізацію процесів, поза сумнівом, вдало інвестують свої кошти, – впевнений Олександр Логвінов.
ТОВ «СмартАгро» представляє в Україні понад 70 різних заводів з Європи, Америки та Азії. Серед них – трактори BCS FERRARI та CARRARO, компанія Orizzonti (мульчери, контурні підрізчики та машини для роботи в міжрядді садів та виноградників), Zupan Sprayers (обприскувачі), FISCHER (професійні садові косарки та навантажувачі).
Вибір сучасної техніки зараз дуже широкий – фермерам пропонують трактори потужністю від 5 до 105 кінських сил. Усі пропоновані трактори є спеціалізованими: вони вузькі, мають потужні гідравлічні системи, оснащені правильною механічною трансмісією. Навіть шини підбирають відповідно до культур, та умов міжряддя на яких будуть обробляти ґрунт. Це багатофункціональна техніка, придатна для використання різноманітного навісного обладнання: під час посадки, обробки ґрунту, подальшої роботи в міжряддях і т. д. Щоб обрати максимально актуальний для певного господарства варіант, фахівці компанії на етапі вибору допомагають фермерам обрахувати ефективність та інтенсивність використання техніки від початку реалізації проєкту. А завдяки широкій лінійці техніки від провідних виробників підібрати оптимальний варіант можна як для власників невеликих площ, так і для компаній, які мають тисячі гектарів насаджень.
Читайте також:
Технологічні інновації на виноградниках, нагороджені на виставці ENOVITIS IN CAMPO
ВІД ВЕСНЯНОГО ОБРОБІТКУ ДО ЗИМОВОГО ПІДРІЗАННЯ
Вирощування винограду потребує відповідального ставлення до процесу на кожному етапі робіт. Залежно від обсягів виробництва, на виноградниках можуть працювати трактори потужністю від 25 до 110 кінських сил. Вибір техніки залежить також від типу навісного обладнання, наголошує фахівець.
– Для збору врожаю ми пропонуємо використовувати трактори потужністю 25 кінських сил. Натомість для чеканки або глибокого розпушення ґрунту рекомендуємо техніку з потужністю 90–100 кінських сил. Особливостями таких тракторів є потужна гідравліка та дуже якісний кут повороту – найбільший у своєму класі. Свого часу, коли ми тільки починали працювати, виноградники в Україні висаджували з міжряддями у 3,5–4 м з огляду на необхідність застосовувати під час обробітку велику техніку – трактори загального використання або сільгосптехніку для відкритих полів. У таких агрегатів відсутній потрібний кут повороту, а колісна база дуже широка. Тому практично ніде в світі на виноградниках їх не використовують. Натомість нині, завдяки можливостям придбати сучасні інноваційні машини, в багатьох виноградниках вже практикують європейський тип висадки з міжряддями завширшки 2–3 м і навіть менше. І вузький – від 90 см до 1,3 м, але водночас потужний трактор типу Vigneto (клас V) чудово працює на таких площах, – розказує Олександр Логвінов.
На сучасних виноградниках спеціалізовані трактори працюють протягом усього сезону – від весняного обробітку ґрунту до зимового підрізання. У таких агрегатів є передні й задні навіски, а продуктивність гідравлічної системи становить до 105 л на хвилину. Тому такі трактори легко адаптуються до роботи з будь-яким професійним навісним обладнанням для виноградників.
– Для клієнтів намагаємося комплексно підбирати і трактори, і навісне обладнання, виробниками якого є провідні світові компанії. Скажімо, спеціалізоване навісне обладнання від відомого італійського бренду Orizzonti виготовлено так, аби забезпечити максимально ефективне виконання усіх завдань агронома. З допомогою такого обладнання можна проводити дискування, переорювання, косіння, культивацію – практично все, що потрібно агроному. Завдяки інноваційному інженерному рішенню прикріпити до трактора можна практично будь-яке обладнання. Ефективність цієї техніки вже перевірена часом, адже ми реалізуємо таку техніку вже близько п’яти років, а європейські фермери вже понад 70 років, і з нами співпрацюють практично всі провідні виробники вина, які вирощують власні виноградники в Україні, – розповідає керівник ТОВ «СмартАгро».
Попри те, що попит є практично на усі типи тракторів, найпопулярнішими наразі є техніка потужністю 75–100 кінських сил. Оскільки багато виноградників в Україні мають чималі площі – від 100 гектарів і більше – потужні трактори здатні прискорити виконання робіт. Адже завдяки наявності передньої і задньої навіски вони можуть виконувати одразу дві різних операції. Для таких площ найчастіше використовують трактори CARRARO (модель V, VL), а також BCS FERRARI Vega.
Читайте також:
Операції з зеленими частинами рослин винограду
ЯКІСНИЙ ДОГЛЯД ЗАБЕЗПЕЧУЄ ТРИВАЛУ ЕКСПЛУАТАЦІЮ
Натомість оптимальним варіантом техніки для яблуневого саду є трактори Frutteto від CARRARO. Вони мають ширшу колісну базу та інакший кут повороту. До того ж технічні характеристики такого трактора дають змогу використовувати ширше навісне обладнання – від 3 до 5 метрів. Оптимальна потужність трактора для саду – 75 кінських сил. Однак для обробітку саду інтенсивного типу, де міжряддя зазвичай вужчі, може застосовуватися менш потужна техніка – від 50 кінських сил (CROMO K60 від FERRARI) .
Спеціалізований трактор від провідних виробників коштує в середньому 42–50 тисяч євро. Однак за умови правильної експлуатації техніки така інвестиція себе виправдає. Адже такий трактор може працювати без проблем і суттєвих ремонтів протягом 20–25 років.
– Сервісна служба нашої компанії забезпечує гарантійний і післягарантійний сервіс, за потреби ми постачаємо запчастини та розхідні матеріали. Однак ми наголошуємо на тому, що якісна робота техніки залежить і від дбайливого ставлення до неї. Тому у кожному господарстві має бути працівник, відповідальний за техніку. Його завдання – забезпечити постійний та ретельний догляд. Класичне технічне обслуговування передбачає проведення певних дій після кожних 8 годин роботи. Зокрема потрібно визначити рівень масла, перевірити всі датчики, оглянути зовнішній вигляд і переконатися, що трактор зберігається у надійному місці. Кожен наш клієнт отримує технологічну карту, де зазначені всі правила догляду, – зауважує Олександр Логвінов.
Уся техніка, яку пропонує ТОВ «СмартАгро», є сертифікованою. Протягом багатьох років компанія співпрацює з банками, лізинговими компаніями, а також реалізує техніку за всіма державними програмами Мінагрополітики. А в нинішніх реаліях, як і більшість бізнесу в Україні, компанія працює на два фронти – на розвиток бізнесу і на підтримку ЗСУ.
– Зараз, з огляду на воєнні дії, у нас суттєво змінилася логістика. Деяких клієнтів з Херсонщини, Донеччини, Харківщини ми тимчасово втратили. Суттєво постраждали й наші клієнти на Чернігівщині – там були зруйновані господарства, викрадена й спалена техніка. Зараз працюємо у більш-менш нормальному ритмі, оскільки продукція, яку реалізуємо, є стратегічно важливою для аграрної сфери. У майбутньому, після перемоги, сподіваємося на активний розвиток малого фермерства і кооперативів, у які будуть об’єднуватись такі виробники. Цьому сприятимуть і державні програми, і можливість отримувати європейські гранти. Адже у нашій країні для розвитку є все. Потрібно тільки впроваджувати правильну механізацію, щоб зменшити витрати і збільшити ефективність, а відповідно, і якість продукції, яку Україна обов’язково постачатиме у більшість країн світу, – переконаний керівник компанії.
А після перемоги ТОВ «СмартАгро» має намір відкрити представництва у всіх регіонах, де їх досі не було, (особливо в КРИМУ) з вірою в те, що ці представництва будуть повернені та працюватимуть і в нині окупованих регіонах після їхнього звільнення.
Контакти:
https://smartagro.in.ua/
067 371 84 84
067 372 84 84
Безкоштовно завантажити випуск журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2 можна тут.
Аби придбати друковані випуски журналів, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).
Контакти:
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Все буде Україна!