Максим КОЗЛОВЕЦЬ, виноробня «Веселий дідусь»: «Моя місія – популяризація та розвиток плодово-ягідного виноробства в Україні»
У Житомирі у крафтовій сімейній виноробні «Веселий дідусь» виготовляють плодово-ягідні вина, які підкорюють споживачів якістю та смаком. Її власник – лідер гурту ZERNO, підприємець Максим КОЗЛОВЕЦЬ, якому жага до виноробства передалася від його дідуся. Про виготовлення якісних плодово-ягідних вин читайте далі.
– До виробництва вина я йшов кілька років, і це було не складно, адже я виріс у просторі, де вироблялося вино. Зокрема, цією справою горів мій дідусь. Ми постійно виробляли і вживали плодово-ягідні вина, які він виготовляв. Коли дідусь помер, а запаси його вина закінчувалися, я почав пробувати себе у виноробстві. І в мене вийшло. Спочатку я виготовив до 40 літрів вина, наступного року – більше. На третій рік я вже виготовив стільки вина, що зрозумів: немає куди його складувати. У 2018 році прийшло законодавче послаблення, і відкрилася можливість отримання ліцензії приватним виноробам. Після цього я чітко зрозумів, що маю отримати ліцензію, працювати у цій сфері, розвивати практично загублену галузь плодово-ягідного виноробства, тим більше я був впевнений у якості, смакові наших вин та у рецепті, який мені передав дідусь. З 2018 до 2021 року я почав готуватися, купувати необхідне обладнання, готувати виробниче приміщення та погріб для зберігання вин тощо. За 3 роки зробив усе необхідне для того, щоб отримати ліцензію малого винороба. А ще взяв в оренду садок та висадив кущі на власних землях. Сьогодні маю ліцензію на виготовлення плодово-ягідних вин, – ділиться Максим Козловець.
В орендованому саду ростуть яблука, груші, смородина, червоні та білі порічки. Принциповим є екологічність напоїв, тому в догляді за насадженнями, каже Максим, головне – мінімізувати кількість хімічних речовин. Наприклад, смородину тут не обробляють нічим. Ягоди вбирають у себе все найкраще, купаються в сонячному промінні, наливаються соком, і тоді їх збирають на тому етапі, коли вони вже майже опадають. Адже тоді, за словами власника саду, плоди найсолодші та найсмачніші. А це безпосередньо впливає на якість майбутнього вина.
– Для переробки ягід на вино сорт не важливий. Це для виноградного вина сорт має вирішальне значення. Тут же головне – смак ягоди. Вона має бути солодка, правильна за кислотністю, максимально стигла, – говорить винороб.
Цього року у крафтовій виноробні «Веселий дідусь» розлили більше ніж 1200 пляшок вина. Виробництво планують щороку збільшувати вдвічі. Так, для реалізації наступного року дозріває більше ніж 2,5 тис. пляшок вина. На 2024 рік у планах Максима Козловця виготовити 5 тис. пляшок вина. Також готується до розливу біле та рожеве плодово-ягідне вино, а також тихі винні слабоалкогольні коктейлі.
– Зараз я виготовляю 3 види червоного вина. Вони відрізняються витримкою, букетом та мінімальною міцністю й цукристістю. Одне вино я витримував 5 років, воно напівсолодке. Інші два вина, напівсолодке і напівсухе, – із витримкою 2 роки. Це все купажі вишні й смородини. У першому вині є ще черешня й малина. Всі вони пройшли етап молочнокислого бродіння, тому смак їх м’який, – розповідає Максим Козловець.
Вина виноробні «Веселий дідусь» продають у мережі WineTime. Також їх можна спробувати у ресторанах Житомира.
– В Україні дуже мало виробників плодово-ягідних вин. Тому все, що трапилося зі мною у виноробстві, – це виключно мій досвід. Я читав літературу, експериментував і так поступово дійшов до того етапу, де я перебуваю зараз. До речі, днями буду вступати у виш, щоб отримати другу вищу освіту вже за спеціальністю, – ділиться винороб.
На переконання Максима, радянщина породила в людей думку про те, що плодово-ягідні вина – це спирт, сік та цукор. І тому виробник бачить перед собою місію – показати людям, який смак можуть мати правильні плодово-ягідні вина, розвиваючи цей недооцінений напрям діяльності.
Окрім виноробства, Максим Козловець також організовує благодійні концерти із своїм гуртом ZERNO, кошти з яких спрямовує на придбання автомобілів для потреб ЗСУ та організовує їх доставку із Великої Британії.
Читайте також:
«Pinking» у білих винах: причини появи та способи усунення
AXIS Wine: яким буде старт виноробного сезону у винарні на Львівщині?