KYIV FOOD AND WINE FESTIVAL – 2020: смак та якість українського вина

 KYIV FOOD AND WINE FESTIVAL – 2020: смак та якість українського вина

Наприкінці серпня у київській галереї «Лавра» відбувся 14-й Kyiv Food and Wine Festival. Завдання столичного вино-гастрономічного фестивалю незмінні – популяризація українського вина, підвищення винної культури та розвиток виноробної галузі в країні. Через карантинні обмеження фестиваль цього року відбувся лише один раз. Організатори зібрали під одним дахом 20 виробників вина – вже знайомих і нових українських учасників, а також презентували оригінальну продукцію з Азербайджану та Китаю. Фестиваль засвідчив, що COVID-19 не завадив поціновувачам насолоджуватися гарним вітчизняним вином, якість якого рік у рік зростає.

У 2020 році Kyiv Food and Wine Festival змінив місце проведення та переїхав до галереї «Лавра», в якій відбувалися перші фестивалі. В приміщенні розмістилися стенди виноробів, а на вулиці – фудкорт і зона відпочинку, де за знання сортів вин можна було виграти приємні призи. Не обійшлося й без освітньої складової – на другому поверсі галереї працювала традиційна школа вина з лекціями і дегустаціями від сомельє та експертів. А в зоні Wine Games відвідувачам пропонували захопливі винні змагання: винну рулетку та експресгру у Winespiration.

– За новими правилами, число учасників лімітоване, тому ми не могли розмістити всіх охочих. Загалом у нас 20 виноробень-учасників, 17 – з України. Щоразу знаходимо нових виноробів, і це радує, – розповідає організатор фестивалю Сергій КЛІМОВ.

На його думку, пандемія COVID-19 вплинула на ринок вина позитивно. Як і в часи великої депресії, продажі алкоголю в цей період збільшилися. А для витриманих вин такий період лише на користь.

– Гадаю, в найближчі п’ять років ми побачимо значний ріст якості вина, – переконаний Сергій Клімов. – Уже тепер багато людей інвестує кошти у виноробство, щоб показати, на що здатна Україна. Гарним прикладом є Biologist, власники якого роблять акцент на органіку та мінімальне людське втручання. Вони помітили і підхопили цей світовий тренд. Демонструють, що, якщо у тебе є правильне відчуття того, куди треба рухатись, і розуміння маркетингової стратегії, то ти можеш заявити про себе вже з першого сезону. Я і сам настільки захоплений виноробством, що висадив невеликий виноградник у Хмельницькій області для власних експериментів. Вирощую свої улюблені сорти – Піно Нуар, Піно Гріджіо, Совіньон Блан, Ґевюрцтрамінер, Мерло.

КРАЩІ ВИНА ФЕСТИВАЛЮ ВІД СОМЕЛЬЄ

Дегустацію відібраних напоїв провів кращий сомельє України 2011 року, шеф-сомельє і співвласник винного бару WINbar, член Асоціації сомельє України Олег КРАВЧЕНКО. Відвідувачі мали змогу скуштувати вина, оцінити їхній смак та одразу придбати вподобані вина у виробників. До топ-8 фестивальних напоїв увійшли: Rhubarb від Вerryland, «Рислінг рейнський» (2016) Виноробного господарства князя П. М. Трубецького, «Зенгьо» «Старого підвалу», «Ґевюрцтрамінер Шато» ТМ «Чизай», Kehreba від Az-Granata, «Одеський чорний» від Biologist, «Каберне Совіньойн» від Wineidea.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net


Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар