Із якої деревини виготовляють бочки для витримки вина та інших напоїв?

 Із якої деревини виготовляють бочки для витримки вина та інших напоїв?

Один із найголовніших етапів виробництва бочок для витримки вина та інших напоїв – добір сировини. Про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів один із засновників підприємства «ОЛПОЛ» Ярема ПОВОРОЗНИК.

Для виготовлення бочок у компанії «ОЛПОЛ» використовують в основному деревину дуба черешчатого (querqus robur), а також частково скельного (querqus petraea) та білого американського (querqus alba) дуба. Обирати деревину намагаються з максимально наближених регіонів, щоб уникнути суттєвих транспортних витрат та оптимізувати логістику. Тож для виготовлення бочок сировину завозять з Буковини, Волині, Прикарпаття, Закарпаття. Дуб із цих регіонів надає напоям особливого ванільного аромату, а для дубильних речовин характерна особлива ніжність та легкість. Трапляються й особливі замовлення – з каштана чи акації. Утім, з огляду на нинішню ситуацію в країні, налагоджені ланцюжки постачання сировини нині доводиться переглядати та змінювати.

– Чималі обсяги клепки ми виготовляли самотужки. Однак зараз ситуація змінилася, оскільки ціни на деревину з початком великої війни зросли суттєво. Тому виготовляємо досить мало клепки, в основному її закуповуємо. Взагалі ж технологія виготовлення клепки дуже складна. Робимо її шляхом розколювання колод, оскільки це єдиний спосіб зберегти волокна дуба цілими. Це гарантує непроникність готової продукції. Наступний етап – витримка. В процесі витримування, яке триває від 1,5 до 2 років, структура деревини змінюється, вона поступово «дозріває», і це згодом сприяє кращому смаку напоїв. Клепку витримуємо просто неба – під снігом, дощем. Це сприяє поступовому вимиванню терпких танінів. Висушування також відбувається природним шляхом, – розповідає Ярема Поворозник про послідовність виробництва.

Ще один надважливий етап – випалювання бочки всередині. Залежно від особливостей випалювання та його тривалості згодом витримування напою в бочці дає змогу отримати особливі аромати та смаки – скоринки хліба, ванілі, кави тощо. А завдяки застосуванню технологій від французьких майстрів смак та аромат напоїв, витриманих у бочках від майстрів з Івано-Франківщини, є дуже яскравим.

Контакти:
ТзОВ «ОЛПОЛ», 77701, Івано-Франківська область,
м. Богородчани, вул. Шевченка 114
+38 0347 12 12 64
+38 067 342 33 67
info@olpol.net, olpol-buh@ukr.net
www.olpol.net

Більше читайте у журналі «Напої. Технології та Інновації». Безкоштовно завантажити випуск журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2 можна тут.

Читайте також:
Як правильно поєднувати вино й шоколад?
Піно Нуар: чим особливе це вино?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті