Які сорти технічного винограду можна вирощувати в західних регіонах України
Ґрунтово-кліматичні умови кожного регіону відрізняються, тому сорти технічного винограду, придатні для однієї області, можуть бути зовсім непродуктивними в іншій. Які сорти технічного винограду можна вирощувати в західних регіонах, розповів засновник та керівник сімейного фермерського господарства «Богданова виноробня» (Bohdan’s Winery) під час навчального тренінгу «Виноградарство як тип бізнесу. Створення доданої вартості шляхом крафтового виробництва вина».
В умовах Львівщини фахівець рекомендує вирощувати ранні й надранні сорти технічного винограду. Адже сума активних температур у цьому регіоні становить 2500–2600 ℃, і пізніші сорти не будуть рівномірно достигати.
– Рекомендую звернути увагу на сорти, які не потрібно укривати на зиму. Це Дублянський та Брюховецький. Дублянський, наприклад, стійкий до мілдью. Брюховецький менш стійкий, але він теж не підмерзає. До сортів, які можна вирощувати на Львівщині та в західній частині України загалом, належить Соляріс. Це надранній сорт, із якого я розпочинаю збирати врожай. Достигає Соляріс практично одночасно із сортом Дублянський. Соляріс – сорт німецької селекції, його можна класифікувати як частково невкривний, тому що, за даними німців, його морозостійкість становить десь до -25 ℃. Достатньо стійкий до хвороб, потребує кілька профілактичних обробок. Ягоди цього сорту набирають до 27 Brix. З цього винограду виходять дуже ароматні вина. Можна робити класичні сухі вина або навіть вина з залишковим цукром, – поділився Богдан Павлій.
Ще один сорт, на який звернув увагу фахівець, – Піно Нуар. За словами виноградаря, цей сорт досить морозостійкий: витримує до -22 ℃.
– Хочу звернути увагу на німецьку гібридну форму Барон. Цей виноград ідеальний для рожевих вин. Це я побачив шляхом експериментів. Виноград має приємну ароматику, набирає хороший рівень цукру, достатньо стійкий до морозів та хвороб, – розповів спікер.
Також учасники тренінгу дізналися про такі сорти винограду, які можна вирощувати в західних регіонах України: Піно Грі, Фронтіньяк Грі, Леон Мійо, Маршал Фош, Мускаріс, Йоханітер. Останній – основний сорт на насадженнях Богдана Павлія.
– Український сорт Олег має високу морозостійкість, вина з нього ароматні, з цитронно-мускатною ароматикою. Цитронний Магарача на Львівщині достигатиме трішки пізно, а от для умов Хмельниччини це хороший сорт, – зазначив Богдан Павлій.
Богдан Павлій – один із найавторитетніших виноробів не лише Львівщини, а й всієї України, людина з колосальним досвідом, яка має учнів, послідовників і прихильників, а його вина на конкурсах регулярно отримують найвищі оцінки. Винороб ґрунтовно підійшов до своєї винної пристрасті. Експерименти з пошуку вдалих сортів винограду тривали з 1999 року, аж поки у 2010 році Богдан Павлій висадив свій перший виноградник, що складався тоді з 14 сортів. Виноградники та виробництво розташовані в наймальовничішому місці Поділля, на схилах легендарної Бакоти. Південний схил, ґрунти суглинисті з великим вмістом вапняку, сонце відбивається від поверхні Дністра, — усі ці фактори сприяють творенню унікальних вин.
Проєкт підтримки крафтових виробників реалізовує Сільськогосподарський дорадчий центр «Фермерська Країна» за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Читайте також:
Прощавайте, ISABELLA та LIDIA!
E-commerce box для пляшок від ККПК – еволюція у світі електронного алкошопінгу