Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
В ННЦ «ІВіВ ім В Є Таїрова» відзначили свято початку обрізування виноградної лози – Трифон Зарізан
Свято початку обрізування виноградної лози – Трифон Зарізан – відзначили в ННЦ «ІВіВім В. Є. Таїрова». Це одне з найбільш значущих свят у виноробстві, яке щорічно святкують 14 лютого.
У дегустаційному залі ННЦ «Інститут ім. В. Є. Таїрова» провели символічний обряд першого обрізування виноградної лози. У разі, якщо всіх традицій свята дотримано, на винороба очікує гарний урожай винограду і, як наслідок, смачне та якісне вино з урожаю цього року.
На святі зібрались працівники ННЦ «Інститут ім. В. Є. Таїрова», представники місцевої влади та мешканці громади. Також святкування відвідав голова «Укрсадвинпром» Володимир Печко. Усі присутні мали змогу продегустувати оригінальні вина місцевого виробництва, пише Південна Медіа Мережа.
З вітальним словом до гостей заходу звернулися директор інституту Ірина Ковальова, голова ГО «Укрсадвинпром» Володимир Печко та заступник голови Таїровської селищної ради Олена Нікітенко. За традицією, настоятель Свято-Покровського храму отець Ярослав здійснив молитву до святого мученика Трифона та побажав усім плідної праці, миру й багатого врожаю. Після цього відбулися символічне обрізування виноградної лози, майстер-клас з обрізування від фахівців інституту. Учасників заходу частували гарячим запашним фірмовим глінтвейном та оригінальними таїровськими винами, розповідають у ННЦ «Інститут ім. В.Є. Таїрова».
Свято називається Трифон Зарізан, тому що цього дня православні згадують покровителя виноробів Святого Трифона, а Зарізан — тому що головне дійство цього дня — підрізання лози. Браві болгари озброюються садовими ножицями, обов’язково беруть вино і вирушають туди, де росте виноград: це може бути великий сільський виноградник, або кілька кущів біля будинку, або просто самотня міська лоза. Важливо, щоб кожен із чоловіків відрізав по три виноградних прутики від лози, вилив трохи вина на землю і благословив виноградник на багатий врожай, пише «Одеське життя».
Далі з цих відрізаних прутиків плетуть вінок для «Царя», якого обирають серед присутніх. Коронований виноградним вінком «Цар» запрошує всіх «трифонівців» у свій дім на традиційну трапезу з улюблених болгарських страв. Пригощаючись, гості та господар будинку піднімають келихи з тостами за багатий новий урожай.
Святкування Трифон Зарізан вважається стартом сезону роботи на виноградниках — після цієї дати виноградарі переходять до активної її стадії.
Читайте також:
Вода у виробництві пива: основні вимоги до водопідготовки
Які сорти технічного винограду можна вирощувати в західних регіонах України