Конференція «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові» пройшла на відмінно!

 Конференція «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові» пройшла на відмінно!

Вчора, 28 жовтня, успішно відбувся перший конференц-день науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові», яка проходила на Вінниччині. Про це повідомила співзасновник медіагрупи «Технології та Інновації», співорганізатор конференції Катерина Конєва у фейсбуці.

Під час конференції відбувся масштабний круглий стіл, в межах якого обговорювали ситуацію в галузі. Присутніми на ньому були, зокрема, міністр агропромислового комплексу і продовольства Роман Лещенко, голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов, а також провідні садівничі господарства регіону – «Барський Сад», «Тріада-МК», VITAGRO, «Сади Донбасу» та інші. Загалом понад 200 учасників конференції мали змогу запитати міністра про актуальні та злободенні питання галузі та шляхи їх вирішення.

– Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення, – розповів Роман Лещенко.

Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання.

– Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проєктів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті, – наголосив він.

Окрім того, міністр агропромислового комплексу та продовольства Роман Лещенко. відвідав виставку технологій, скуштував соки, представлені в Народній дегустації соків прямого віджиму.

Як зазначив Роман Лещенко, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої.

Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням.

– Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва, – анонсував Роман Лещенко.

Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв’язання окреслених питань.

Загалом у першому дні науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові» участь взяли 22 спікери, на виставці технологій було представлено понад 40 стендів, а для Народної дегустації соків прямого віджиму компанії надали 36 зразків продукції. Окрім того, відбулися презентації продукції фудпартнерів і свіжих фруктів від компаній, а ще розіграш цінних призів від партнерів і вечірка.

– Як сказав, отримуючи свій приз, один із учасників заходу, це була не просто науково-практична конференція, а й ефективне та дуже корисне спілкування в теплій і доброзичливий атмосфері, куди хочеться повертатися знову і знову. Нам приємно! – написала Катерина Конєва.

Сьогоднішній, другий день VII міжнародної науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі до готового продукту. Зерняткові» теж був надзвичайно продуктивний. Учасники під час бізнестуру відвідали вінницьке підприємство «Фруктона-ВН», яке об’єднує 6 підприємств із вирощування, заготівлі та переробки фруктів і ягід. Загальна площа плантацій – більше 900 га, на яких вирощують яблука, сливи, вишні, малину, ожину, суницю садову, лохину високорослу, порічки. Учасникам бізнестуру демонструють, зокрема, нову автоматичну лінію з очищення яблука, яка дозволяє несортове, пошкоджене яблуко чистити, видаляти серцевину, нарізати й заморожувати в автоматичному режимі.

Окрім того, учасники бізнестуру відвідали компанію «Агрокалина фрутс» – молоде й перспективне садівниче господарство, де вирощують 6 га груш сортів Ноябрська та Яблунівська. Першу посадку зробили 2019 року. Тому нині дерева дають тільки сигнальний урожай. Цьогоріч у господарстві планують закласти ще 8 га груш.

Також учасники бізнестуру ознайомились з роботою заводу техніки «Агромаш калина» (ТМ «Агрокалина»), на якому виготовляють ґрунтообробну, посівну техніку та серійно – машини для обробітку садів. Компанія пропонує техніку, призначену для обробітку сільськогосподарських культур на різних етапах росту.

Детальну інформацію про конференцію, бізнестур, погляди на проблеми в галузі та шляхи їх вирішення читайте у журналі «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації», робота над яким уже триває.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті