ФАО проведе тренінги, щоб допомогти фермерам зупинити деградацію земель в Україні

 ФАО проведе тренінги, щоб допомогти фермерам зупинити деградацію земель в Україні

Десять тренінгів з питань сталого управління природними ресурсами в лісостеповій та степовій зонах України для надання допомоги в досягненні нейтрального рівня деградації земель.

Проблема деградації земель є критичною для України, оскільки вона охоплює 20 відсотків орних земель країни, або 6,5 млн. га в цілому. Щорічно від ерозії втрачається від 300 до 600 мільйонів тонн грунту, а врожайність може бути знижена на 50 відсотків, в залежності від рівня деградації.

 

Найбільш небезпечною формою деградації земель в Україні є вітрова і водна ерозія. Щоб допомогти в боротьбі з цим, фермери та агрономи з усієї України пройдуть серію тренінгів з практичних методів збереження сільського господарства, представлених сьогодні в Києві Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) під час конференції зі сталого ведення сільського господарства в умовах зміни клімату.

 

На конференції національні та міжнародні експерти і фермери обговорюють ефективність комплексного управління природними ресурсами в лісостеповій та степовій зонах, проблеми, викликані деградацією земель в Україні, важливість біорізноманіття, а також технології обробітку ґрунту та їхню ефективність в боротьбі з деградацією земель.

 

Тренінги пройдуть в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Основними цілями проекту є сприяння провідним державним органам у розвитку моніторингу навколишнього середовища і досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах. Відповідно до Конвенції Організації Об`єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням Україна взяла на себе зобов`язання досягти нейтрального рівня деградації ґрунтів до 2030 року. Тренінги проводитимуться протягом наступних десяти місяців і будуть популяризувати методи сталого ведення сільського господарства, в тому числі: мінімальний обробіток ґрунту, постійний грунтовий покрив залишками рослин і мульчою, сівозміну й біорізноманіття, а також відновлення захисних лісосмуг. Близько 200 слухачів пройдуть практичні тренінги, перший з яких пройде в березні.

 

«Важливо, щоб навчання проводилося на місцях, – сказала Оксана Рябченко, національний координатор програми ФАО. – Агрономи зможуть побачити на практиці, як виглядає деградована земля і чого можна досягти, якщо поліпшити методи управління природними ресурсами».

 

Частина проекту спрямована на відновлення продуктивності та стійкості виробничих ландшафтів з використанням демонстраційної площі 7500 га. Демонстраційні заходи будуть проводитися в Київській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях – територіях, які представляють різні природно-кліматичні зони.

 

«Збереження і захист орних земель від деградації і опустелювання земель є національним пріоритетом в Україні і має найважливіше значення для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських ландшафтів і скорочення сільської бідності», – сказав Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.

 

Діяльність в рамках цього чотирирічного проекту ФАО пов`язана з більш широкими глобальними зусиллями, оскільки вона сприяє досягненню Цілі 15 сталого розвитку «Життя на землі».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар