Збережемо та примножимо врожаї винограду
20.07.2020

Актуальні рекомендації експертів «Самміт-Агро Юкрейн» щодо боротьби зі шкодочинними об’єктами та стресами.

Наразі виноград перебуває у стані активного росту: при оптимальних умовах приріст за добу може сягати до 10-15 см. Крім того, відбувається потужний розвиток листового апарату, наближається фаза цвітіння. Саме у цей період надзвичайно важливо обрати надійний захист виноградних насаджень від хвороб і шкідників, адже погодні умови, що склалися останніми тижнями, сприяють їхньому розвитку та поширенню.

З огляду на те, що у багатьох районах вирощування винограду пройшли дощі, досить вірогідний спалах грибкових захворювань, особливо мілдью. Для профілактики мілдью експерти компанії «Самміт-Агро
Юкрейн» рекомендують застосувати контактні фунгіциди МАНЗАТ, ВГ (1,6-2,4 кг/га), ПЕНКОЦЕБ, ЗП
(2,4-3 кг/га) та САКУРА, КС (2,5-3 л/га). Після обробки розчин контактного фунгіциду рівномірно покри-
ває культуру і запобігає проникненню збудників хвороб у середину рослини. Ці препарати захистять культуру від проникнення збуднику мільдью та інших хвороб, дозволять проконтролювати первинне зараження рослин і стануть буфером для проникнення патогена в листовий апарат.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Суниця та малина в Україні: ефективний та безпечний захист для отримання високих урожаїв. Практичні рекомендації експерта ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»

Однак, якщо ви вже виявили ознаки ураження або у вас присутній ризик епіфітотійного розвитку хвороб, рекомендується використовувати фунгіциди з системною та лікувальною дією: НАУТІЛ, ВГ (норма – 2 кг/га) або МІЛДІКАТ 25, КС (3 л/га). Особливу увагу хотілося б приділити фунгіциду МІЛДІКАТ 25, КС. Ціазофомід (діюча речовина препарату) – це інноваційна японська розробка, котра не має аналогів на українському ринку ЗЗР. Унікальна препаративна форма забезпечує одночасно три способи дії на патоген: контактну, трансламінарну та системну.

Завдяки цим особливостям МІЛДІКАТ 25, КС відмінно захищає лист і новий приріст, має високу стійкість до змивання опадами, а також володіє антиспорулянтним ефектом, що дозволяє проконтролювати мілдью на всіх стадіях розвитку. Перелічені фунгіциди при комплексному застосуванні будуть не лише ефективно працювати проти мілдью, але й пригнічувати розвиток антракнозу, чорної плямистості та альтернаріозу. Для досягнення максимального результату ті чи інші фунгіциди варто застосовувати згідно з моніторингом та відповідно до умовякі складаються в кожному господарстві.

Ще одна небезпечна хвороба, котра може активно розвиватися на винограді, – оїдіум. З огляду на масове інфікування виноградників минулого року, а також на теплу та м’яку зиму, можна з упевненістю говорити про високий рівень накопичення інфекції на виноградній лозі. Для боротьби з оїдіумом рекомендується застосувати фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС (норма – 1-1,5 л/га). Препарат володіє системною, лікувальною та викорінюючою дією на патоген, пра-цює при понижених температурах, а ще сприяє швидкому загоєння ран, одержаних механічним шляхом або від градобою (що дуже актуально наразі).

Прохолодна весна, яка встановилася в цьому році, стала причиною розтягнутого льоту гронової листовійки. А сильні перепади денних і нічних температур призвели до нерівномірного відродження личинок першого покоління. Для боротьби з гроновою листовійкою рекомендуємо застосувати інсекто-акарицид БАЛАЗО,
КЕ (норма – 0,2-0,3 л/га). Препарат має ще й акарицидну дію, що дозволяє використовувати його у боротьбі з павутинними кліщами. Для підвищення ефективності роботи пестицидів до бакової суміші найкраще додати ад’юванти СКАБА, КЕ (0,2 л/га) або ВАЙС, КЕ (0,4 л/га). Це дозволить не тільки збільшити якість покриття листової пластини, але й значно зменшить стікання краплин робочого розчину з обробленого листа та посилить стійкість до змивання опадами.

Через постійні перепади температур, а також внаслідок різниці між денною та нічною температурами, рослини винограду можуть перебувати у стресовому стані. Це призводить до порушення багатьох фізіологічних процесів і як наслідок – до зниження кількості ягід у гроні, збільшення дрібних ягід, зниження урожайності та погіршення якості винограду. Для успішного протистояння несприятливим факторам середо-
вища, збільшення врожайності та підвищення якості винограду ми рекомендуємо застосувати інноваційний біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ (норма – 3 л/га), а для покращення запилення та посиленого росту ягід – КІНАКТІВ ІНІШІАЛ, РК (1,5 л/га). Ці біологічні препарати допоможуть вивести рослини зі стресу, підвищать імунітет, позитивно вплинуть на запилення, істотно зменшать «горошистість» і збільшать накопичення цукрів у винограді. Обидва продукти на 100% натуральні, дозволені для використання в органічному зем- леробстві та мають сертифікати «Органік Стандарт».

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ігор Мусіч – координатор південно-східного регіону, тел. (050) 310-09-61,
або регіональний представник «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні
www.summit-agro.com.ua

604

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх