Застосування новітніх технологій для догляду за садом - може бути дешевже ніж придбати сортувальну лінію
08.01.2020

Представник компанії «Агростар» Віктор Колесник поділився з нами поглядами на застосування новітніх технологій для догляду за яблуневим садом та збирання урожаю.

"Нагальна необхідність виходити зі своєю продукцією на нові ринки збуту, як і у вітчизняні роздрібні мережі, ставлять перед виробниками яблук досить жорсткі вимоги щодо товарної якості плодів. Повністю виконати такі вимоги дозволяє використання високотехнологічних сортувальних ліній, які є досить дорогими для малих та середніх виробників.

Однак існує можливість отримувати врожай яблук рівномірно високої товарної якості для свіжого ринку вже на етапі вирощування та збирання завдяки використанню обраної лінійки техніки для саду. Досягти цієї мети дозволяє така причіпна і навісна техніка.

1) Контурний обрізувач для саду формує плодову стіну, забезпечує можливість подальшої механізації та спрощення збирання врожаю.
2) Механічний проріджувач зав’язі (наприклад, модель TH500 фірми BMV, Італія) для нормування врожаю самостійно або разом з хімічними засобами забезпечує стабільне отримання яблук калібром +65 мм, запобігає ефекту періодичності врожаю.
3) Самохідна платформа з додатковим знімним модулем для механізації збирання врожаю (наприклад, модель Zip 30 фірми N.Blosi, Італія). Окрім механізації процесу збирання, ця машина дозволяє проводити сортування: збирачі можуть класти некондиційне яблуко в окремий ящик, а не на загальний конвеєр, який автоматично завантажує яблука у стандартні контейнери.

Таким чином, використання згаданої техніки разом зі зменшенням частки ручної праці у саду та підвищення ефективності виробництва дозволяють вирощувати і збирати врожай стабільно високої товарної якості. При цьому загальна ціна такої техніки у рази нижча за вартість сортувальної лінії.КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх