Запобігання хворобам кори та деревини
08.04.2020

Тепла та волога погода восени сприяє поширенню грибів Nectria galligena, а отже і поширенню інфекції кори, що призводить до розвитку раку плодових дерев.

Низькі температури взимку спричиняють розтріскування кори, що сприяє ураженню грибами з роду Leucostoma i Cytospora, які провокують кокомікоз кісточкових дерев i цитоспороз яблуні. Тому, крім наявних заходів захисту рослин, пропонуємо застосовувати стимулятор розвитку рослин Huwa-San TR 50 у таких фазах і дозуваннях:

• ранньою весною відразу після обрізки – 0,3% (500 л розчину на 1 га);

• початок цвітіння – 0,2% (500 л розчину на 1 га);

• цвітіння – 0,15% (500 л розчину на 1 га);

• початок опадання листя – 0,3% (500 л розчину на 1 га).

Для Гала та інших сортів з ввисоким порогом зараження Nectria galligena. Рекомендована температура повітря під час обробки – вище 5 °C.

ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ БАКТЕРІАЛЬНОГО ОПІКУ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР

Бактерії E. amylovora зимують на краях ран, що утворилися на пагонах, гілках і стовбурі, причому у заражених, але живих частинах рослин. Вони також можуть безсимптомно заселяти тканини на відстані декількох десятків сантиметрів від рани та сплячих бруньок. Найбільший ризик захворювання виникає під час цвітіння і росту пагонів.

Зараження рослин відбувається через природні отвори (продихи, спіральки), а також в місцях пошкодження рослин (травмування). Бактерія інфікує всі надземні органи дерев і має такі симптоми:

• спричиняє опік на квітках (пошкоджені квіти не опадають), заражене листя груш чорніє, а листя яблуні буріє, але не всихає i не опадає;

• молоді пагони гинуть від верхівки, некроз починається з верхівки і донизу. Знизу ці пагони закручуються пасторально вниз;

• на заражених плодах з’являються некротичні плями, на гілках і стовбурах можуть утворюватися некрози під час вегетації, що спричинені сприятливими погодними умовами.

Описані симптоми можуть супроводжуватися розповсюдженням бактерій, спочатку білого, а потім бурштинового забарвлення.

КЛІМАТИЧНІ УМОВИ, СПРИЯТЛИВІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ХВОРОБИ

Патоген проявляє найвищу активність при температурі 21-24°C. Ураження квіток відбувається, коли максимальні добові температури повітря досягають не менше 18 °C (або за середньодобової температури не менше 15 °C) і при зволоженості рослин дощем, туманом чи сильною росою.

ЗАХИСТ РОСЛИН ЗА ДОПОМОГОЮ СТИМУЛЯТОРА HUWA-SAN TR 50

Основний елемент захисту – запобігання бактеріям E. amylovora. Ці захисні заходи варто розпочинати після цвітіння рослин (яблуні, груш та інших рослин з родини Розоцвітих) і продовжувати протягом сезону вегетації. Уражені частини або навіть цілі дерева чи кущі потрібно видалити або негайно обприскати.

Тому, крім мідьвмісних засобів захисту, що використовувалися до цього часу, пропонуємо застосовувати дезінфікуючий препарат Huwa-San TR 50 в таких фазах і дозуваннях:

• навесні в період бутонізації – 0,4% (500 л розчину на 1 га);

• початок цвітіння – 0,15% (500л розчину на 1 га);

• цвітіння – 0,2% (500 л розчину на 1 га);

• початок опадання листя – 0,3% (500 л розчину на 1 га);

• ріст плодів після опадання зав’язі кожні 7-14 днів – 0,2% (500 л розчину на 1 га).

ВИКОРИСТАННЯ HUWA-SAN TR 50 ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ РОЗВИТКУ РАКУ ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ

Під час проведених експериментів на плодових деревах у багатьох господарствах виявлено ефективне зменшення захворювань. У розсадниках це забезпечує дуже хороші результати, тобто великі прирости з квітковими бруньками. Після обприскування препаратом Huwa-San TR 50 в концентрації 0,2% листя дерев інтенсивно зеленіє, а на деревах не були виявлені ознаки патогенів.

Цей препарат також чудово підходить при ушкодженні дерев морозом, градом та затопленні. Після обробки препаратом HuwaSan TR 50 двічі в концентрації 0,2% дерева помітно зеленіють, утворюючи нові прирости.
Рекомендується обприскати уражені дерева відразу після дефоліації препаратом Huwa-San TR 50 в концентрації 0,2% двічі через 7-денні інтервали. Норма робочого розчину становить 500-700 л/га залежно від розміру дерев.

На прикладі садового господарства були проведені досліди на деревах сорту Гала, сильно уражених Nectria galigena. Там заражені пагони з симптомами хвороби, а також заражені тканини кори у разі появи симптомів на стовбурах і товстих гілках вирізали, а потім використовували препарат Huwa-San TR 50. Як результат, було виявлено, що проведені процедури чітко пригнічують і зменшують захворювання. Після цього протягом місяця на уражених деревах почало відбуватися природнє загоєння ран.

Не змішуйте Huwa-San TR 50 з будь-якими добавками, оскільки агент має дуже активні речовини (перекис водню, стабілізований сріблом). Пам’ятайте, що обробку не можна проводити під прямим сонячним промінням.

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ HUWA-SAN TR 50:

• дезінфікує рани;

• мінімізує виникнення грибкових захворювань;

• захищає кореневу систему від пошкодження інфекціями та від нагноєння;

• сприяє загоєнню ран після обрізки, граду або бурі та прискорює регенерацію рослин;

• активує природний захист рослин, підтримує їхню стійкість до стресових факторів, особливо під
час цвітіння і плодоношення;

• стимулює розвиток рослин і їхню здатність протистояти несприятливим факторам навколишнього середовища;

• використання перед збором урожаю продовжує термін споживання та зберігання;

• не токсичний, не має періоду очікування, не викликає фітотоксичного ефекту;

• застосування порушує стійкість патогенів при вирощуванні;

• не вимагає змивання після дезінфекції, не шкідливий для користувача та навколишнього середовища.

Більше про препарат шукайте на на сайті: www.eftgroup.com.ua
або у представників компанії
вул. Генерала Наумова, 1,
оф. 107, Україна, Київ, 03164
eft.ukraine@gmail.com
+38 044 333 33 45
+38 067 505 51 21
+38 067 447 20 20

718

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх