З багаторічним досвідом та впевненим оптимізмом Чому Вінниччина десятиліттями утримує реноме флагмана українського садівництва
04.03.2021

Вінницька область – край, особливо багатий на садівничі традиції. Регіон вважався флагманом цієї галузі ще до здобуття Україною незалежності. І досі, попри всі труднощі, які змушені долати завзяті українські садівники та ягідівники, Вінниччина лідирує в розвитку садівництва. Протягом останніх двох десятків років у регіоні відбулося становлення та розвиток низки перспективних господарств, розповідає генеральний директор корпорації «Вінницясадвинпром» Анатолій СЕМЕНЮК. Сам Анатолій Іванович працює у садівництві вже понад 40 років, тому має змогу не лише оцінювати стан галузі з огляду на власний досвід, а й порівнювати з тим, як садівництво та ягідівництво в області розвивалося ще за радянських часів.

НЕ ЗАБУВАТИ ПРО СТАРЕ І РУХАТИСЯ ДО НОВОГО

– Нам є чим пишатись, адже нині обсяги збору садівничої продукції в регіоні становлять до 35% у загальному валовому зборі українського садівництва. Найпопулярніша культура у нас – це яблука, оскільки для їхнього вирощування в регіоні маємо оптимальні умови за всіма ознаками. Проте вирощують у наших господарствах і груші, а також черешні, сливи, абрикоси та інші кісточкові. Є й багато сучасних ягідників, – розповідає Анатолій Семенюк.

На території Вінницької області росте чимало гектарів садів, які були закладені ще за часів СРСР. Колись тут працювали господарства-гіганти, у яких налічувалося тисячі з лишком гектарів плодових садів. Часи змінювалися, і на місцях колишніх радгоспів поставали акціонерні товариства, а згодом – приватні підприємства та фермерські господарства. Однак як площі садів, так і досвід та знання фахівців з багаторічним досвідом і далі працювали на підтримку реноме Вінниччини як садівничого регіону.

Деякі зі старих садів плодоносять і досі. Адже навіть за десятиліття неможливо повністю викорчувати старі плодові дерева, замінивши їх на молоді насадження, зауважує Анатолій Семенюк.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

 

342

КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх