Які шкідники нині найбільше дошкуляють українським садоводам
29.05.2020

По всім регіонам України, станом на 25 травня 2020 року, площі зернових колосових культур заселені клопом шкідливою черепашкою за чисельності 0,3-1 (макс. в крайових смугах – 2) екз. на кв. м. Ним пошкоджено 1-5% рослин. У Степу відбувається відродження личинок клопа черепашки, повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживача.

У садах, з а даними експертів, знижується заселення дерев травневими і червневими хрущами, шкідники розлітаються на яйцекладку. У поліських районах та подекуди Лісостепу в лісосмугах враховується 8-12 екз. на дерево. Оленкою волохатою заселено квітуючі культури. Повсюди в садах триває літ яблуневої плодожерки та її яйцекладка, у Степу – відродження гусениць. Із сисних фітофагів шкодять попелиці, щитівки, кліщі на 3-11% (макс. 40%) листя.

Поширюються моніліоз, клястероспоріоз кісточкових, кучерявість листків персика. На зерняткових – борошниста роса та парша (7-30% дерев та 2-16% пагонів). На абрикосах відмічають прояв бактеріального опіку.

На винограді продовжується розвиток комплексу кліщів – виноградний зудень, павутинний. В південних областях відмічено початок відродження гусениць гронової листокрутки. З хвороб – насадження уражено мілдью та чорною плямистістю.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх