"Якби морози протрималися хоча б два тижні, садівникам було б простіше", - думка експерта
27.03.2020

Преставник компанії "Агромаркет" Ігор Тодосійчку прогнозує, що цьогоріч садівників очікує чимало проблем через аномально теплу зиму. Про це він розповів у бесіді журналістам "Садівництво та Виноградарство.ТІ".

– Оскільки зима цього року була теплою і стовпчик термометра лише на кілька днів опускався нижче -15-20 °С, усі шкідливі мікроорганізми та грибки вижили. Якби морози протрималися хоча б два тижні, садівникам було б простіше. Але, на жаль, у цьому сезоні треба дуже ретельно слідкувати за захистом своїх насаджень. Тому обов’язково раджу обприскувати плодові дерева мідними препаратами мінімум два-три рази до цвітіння, щоб не запустити сад, адже в іншому випадку його буде дуже важко привести в норму.

Весною чернівецькі садівинкик також очікують дуже сильну проблему з медяницею. Цей шкідник починає гинути вже при 5 °С, а його метелики починають відкладати яйця при цій температурі. Саме тому при піднятті температури до 5 °С та вище слід починати перші обприскування у боротьбі з медяницею.

- І треба пам’ятати, що дерева живуть не за календарем. Фермери звикли думати так: певні проблеми у саду були в минулому році, а зараз інша ситуація. Але багаторічні насадження (яблуні, груші) треба ретельно контролювати кожного року, враховуючи непогоду минулого періоду. Якщо не приділити увагу якомусь питанню своєчасно, потім доведеться боротися з проблемами декілька років. Наприклад, у нас на Буковині минулою весною було забагато дощів, і чимало рослин постраждали від дуже сильного ураження паршею, тому про наслідки цієї проблеми не треба забувати і в цьому році.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх