Як захистити сад від спеки і заморозків: Українські господарі знайшли свій рецепт боротьби з наслідками непередбачуваних погодних катаклізмів
06.10.2018

Сучасний світ змінюється шаленими темпами. Байдуже ставлення людини до природи, систематичне забруднення довкілля завдає шкоди нашій планеті. Глобальне потепління, стихійні явища, затяжна спека і різкі похолодання сьогодні стали звичними. У таких стресових умовах непросто займатися сільським господарством, планувати і отримувати хороші врожаї. Як знаходять вихід із цієї ситуації українські садоводи, з’ясували журналісти видання «Садівництво та Виноградарство. Технології та Інновації» з перших уст.

Бачити результати своєї праці та зміни на краще, безсумнівно, прагне кожен садовод. Тому препарати, що забезпечують «швидку допомогу» для культур, рекордсмени якості та ефективності – в сучасних умовах не просто забаганка господаря саду, а необхідність, продиктована часом. Серед вимог до новітніх засобів догляду і захисту садових культур – дієвість, швидкість дії та безпечність для навколишнього середовища.

– Клімат змінюється, відповідно потрібно змінювати догляд, – переконаний Віктор ПИЛИПЧУК, технолог підприємства ТДВ «Городоцьке», що в м. Городок Хмельницької області. – Досі для полуниці ми використовували гранульоване добриво. Серед його недоліків – довгий період засвоєння. Рідке добриво рослина споживає відразу, не треба чекати, щоб воно почало працювати. Цього року ми почали додавати у полив VIGORTEM-S уже через кілька днів після посадки полуниці. Не зважаючи на спеку, рослини прийнялися і швидко почали рости. Перед збиранням полуницю підживили мікродобривом KAFOM К із умістом калію. Завдяки цьому збільшився розмір ягід, покращився їх колір, транспортабельність, урожайність.

У ТДВ «Городоцьке» вирощуванням плодово-ягідних культур займаються уже багато років. Нині у господарстві 200 гектарів яблуневого саду, 10 – полуниці та 4 – малини.

– Цього року погодні умови були сприятливі, тож маємо хороший урожай, – каже Віктор Пилипчук. – Під час цвітіння не було приморозків, граду та інших стихійних лих. Осінні сорти реалізовуємо, а перспективні – закладаємо у холодильники на зиму.

У господарстві вперше застосовували препарати MERISTEM ™ і дуже задоволені результатом.

– Ми перебуваємо у постійному пошукові препаратів для догляду за садом: відвідуємо семінари, проводимо досліди, – каже пан Віктор. – На ринку є чимало засобів, але продукція MERISTEM ™ дійсно працює. І хоча коштує вона дещо дорожче, але це виправдані витрати. Іспанські засоби ми використовуємо перший рік, проте, з огляду на результати, я переконаний, що з часом віддача від цих добрив і врожаї будуть тільки зростати.

У ТДВ «Городоцьке» заклали 25 гектарів саду для дослідів і обробляли його комплексом препаратів MERISTEM ™.

– Ми помітили, що листя дерев збільшилося у півтора рази, стало глянцевим, а це свідчить про те, що насадження стали стійкішими до хвороб, – зауважує пан Віктор. – Ці добрива дають можливість господарю інвестувати у майбутнє свого саду. Ми мали можливість спостерігати це особливо яскраво на прикладі яблунь сорту Пінова, що на момент початку обробки перебували у поганому стані. Завдяки комплексу препаратів для саду MERISTEM ™ дерева віджили, і ми змогли підготувати їх до зимового періоду.

– Цьогорічне літо було доволі сухим. Щоб упоратися із засухою, фермерам доводилось активніше підтримувати вегетаційні процеси за допомогою позакореневих підживлень, – розповідає Анатолій ВОЙТОВИЧ, керівник ПП «АГРОКОМЕРС» із Вінниці. Він займається оптовими поставками добрив та агрономічним консалтингом у садівництві.

– Цього року близько 50 наших клієнтів застосовували всю лінійку продукції MERISTEM ™ від компанії "ПЛАНТА ГРУПП", – додає пан Анатолій. – В усіх випадках результат був позитивним. Особливо хочу відзначити добрива на основі фосфітів KAFOM і антистресовий стимулятор росту CTA STYMULANT-4. Лінійка мікро- добрив KAFOM разом із підживленням забезпечує потужну фунгіцидну та імуностимулюючу дію. Завдяки використанню цих препаратів зменшилася потреба у традиційних фунгіцидах. CTA STYMULANT-4 допоміг подолати гербіцидні опіки на посівах сої. У майбутньому плануємо розширювати практику використання засобів MERISTEM ™.

Серед актуальних проблем садоводів – низькі закупівельні ціни на продукцію.

– Урожай у цьому році добрий, – зазначає Анатолій Войтович. – Але у сільгоспвиробників є проблеми зі збутом плодово-ягідної продукції через низькі закупівельні ціни переробників. Хоча в тих господарствах, що працювали інтенсивно, вирощена продукція високої якості, придатна для довготривалого зберігання. Такі фрукти і ягоди користуються стабільним попитом в Україні та за її межами, і виробники зможуть отримати пристойні прибутки від їх реалізації.

Керівник господарства «Нива», що на Вінниччині, Олександр ПОДЗЕРКО вже три роки застосовує продукцію MERISTEM ™ на всіх культурах, які вирощує: і зернових, і плодово-ягідних, і горіхах.
– Багато фермерів уже переконалися в якості продукції й бачать хороші результати, – каже пан Олександр. – Препарати діють надзвичайно ефективно. Засобом KAFOM Zn із умістом цинку, ми обробляємо сади у фазу початку цвітіння (рожевий бутон), кінця цвітіння, а також уже після збору врожаю – для кращої зимо- та морозостійкості дерев. Перед цвітінням обробляємо сад препаратом ETABORO, впродовж усього вегетаційного періоду в бакових сумішах із фунгіцидами та інсектицидами застосовуємо VIGORTEM-S. Для обробки малини використовуємо CTA STYMULANT-4. Навесні у розчин для крапельного поливу насаджень додаємо VIGORTEM-S. AMINOMAX N і AMINOMAX Ca застосовуємо для покращення транспортабельності продукції.

Препарати MERISTEM ™ незамінні у стресових умовах.

– Досвідчені господарі передусім застосовують препарати MERISTEM ™ у екстрених ситуаціях, коли виникають проблеми – посуха, стресові умови, пестицидне навантаження. Тоді ці засоби показують себе в роботі, – додає пан Олександр. – Їх інтенсивно використовують, якщо йдеться про подолання стресу рослиною (CTA STYMULANT-4), для підживлення – VIGORTEM-S та MERISTEM NPK із різними формуляціями, для швидкого забезпечення рослини макроелементами у нагоді стане добриво KAFOM.

KAFOM – це унікальні рідкі добрива для живлення рослин із фунгіцидними властивостями, які, окрім фосфору (у фосфітній формі), залежно від формуляції, містять цинк, марганець, мідь, калій, магній чи кальцій. Їх недарма називають рекордсменами за ефективністю та якістю.

– Ми пробували використовувати препарати MERISTEM ™ для обробки горіхів, зокрема фундука, – додає Олександр Подзерко. – На цих рослинах гарно працює CTA STYMULANT-4, VIGORTEM-S, ETABORO. Цьогоріч маємо хороший урожай. Сучасні та ефективні добрива та засоби захисту рослин відіграли у цьому не останню роль.

РУСНАК Олег (с. Недобоївці, Чернівецька обл.):
«Коли рослина не відчуває браку мікро-/макроелементів, легше боротися із хворобами»

– У нашому господарстві ми вирощуємо персики. Я в захваті від цього фрукта: він має цікавий смак, окрім цього і дерево милує око. Для захисту й живлення рослин ми користуємося якісними препаратами MERISTEM™ від «ПЛАНТА ГРУПП». У них містяться всі потрібні макро- та мікроелементи. Якщо рослина не відчуває їх нестачі, тоді набагато легше боротися із хворобами і досягти бажаного результату. Крім того, надзвичайно важливо те, що препарати MERISTEM™ від «ПЛАНТА ГРУПП» дозволяють знизити пестицидне навантаження на культуру, і, як наслідок, зменшити вміст «хімії» в кінцевій продукції.

Павло ІЩУК, регіональний менеджер компанії «ПЛАНТА ГРУПП»
Фахівці підкреслюють, що у нас суттєво змінились погодно-кліматичні умови. Погіршився режим зволоження, звичними стали різкі перепади температур тощо. Рослини від цього потерпають, тому в технологіях вирощування мають все більше місце займати не фітотоксичні продукти. Вони повинні не тільки мінімізувати хімічне навантаження на рослину, а й підтримати її в стресових умовах.
Зазначеним вимогам максимально відповідають продукти MERISTEM™. Сучасні інтенсивні сади характеризуються ущільненістю посадки, раннім початком плодоношення, значною врожайністю та вищою якістю плодів, тому потребують підвищеної уваги до себе в плані захисту та забезпечення елементами живлення.
Досвід підтверджує: правильне, науково обґрунтоване внесення елементів живлення (скільки, чого, і у яку фазу) у садах забезпечує збільшення врожайності плодових культур на 30-50%.
Компанія «ПЛАНТА ГРУПП» пропонує широку лінійку ефективних продуктів для крапельного та листового живлення плодово-ягідних насаджень. Продукція, представлена у «ПЛАНТА ГРУПП», допомагає цілковито розкрити потенціал культур, підтримати їх у стресових ситуаціях, поліпшити якість урожаю, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. І, як приємний бонус, – засоби доступні за ціною кожному, хто бажає отримати результат. Чимало садівників із різних регіонів України, а також Молдови та Придністров’я, уже оцінили ефективність препаратів MERISTEM™, зокрема і згаданих у статті, та активно застосовують їх у своїх схемах догляду.
У продуктах MERISTEM™ кожен елемент займає своє місце в досконалій, вивіреній формуляції, що дуже важливо для організації оптимального живлення рослин. Продукти MERISTEM™ є надійним інструментом прибуткового господарювання у жорстких умовах сьогодення.

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх