Як закарпатське фермерське господарство вирощує яблука в умовах карантину
06.07.2020

На території села Сторожниця, де розташоване господарство, вирощують фрукти (яблука, груші, сливи, абрикоси та черешні), саджанці плодових дерев, а також виробляють 100% натуральний сік із власної сировини. Про це розповів Олексій Петров.

Гордістю фермерського підприємства є черешневий сад, у якому зібрані 11 видів дерев французьких, чеських, англійських, канадських та італійських сортів. Плоди деякий видів досягають діаметру 32 мм. Збирають врожай вручну, за допомогою так званої гідравлічної основи. Це підйомна конструкція, на якій може знаходитися одразу до 6 осіб.

Плодові дерева вибагливі та вразливі до шкідників. Щоб забезпечити належний догляд рослинам, на території насаджень встановили метеостанцію. Це технологія, яка дозволяє фіксувати кліматичні зміни та відстежувати періоди росту дерева. Дані зчитуються, аналізуються та у режимі онлайн надсилаються висновки і рекомендації для фермера. До прикладу, якщо є загроза шкідників, система видає рекомендацію до обробки дерев. Раніше насадження обробляли за фіксованим календарем, навіть якщо загрози рослині не було. Нова технологія дає можливість зайвий раз не обприскувати дерева, а лише за потреби.

Під час візиту голова Закарпатської ОДА ознайомився із тонкощами фермерської справи, оглянув фруктові сади. Під час розмови з Олексієм Петровим, Василь Мелеш розповів про труднощі, які виникають у роботі господарства. Йдеться про реєстрацію нових сортів плодових дерев (процедура включає генетичний аналіз; вона довготривала і дороговартісна), та відповідність українського реєстру європейському (деяких сортів, зареєстрованих в Європі, немає в українських списках). Це унеможливлює експорт/імпорт таких насаджень.

Наразі фермерське господарство «Коник» планує придбати сортувальну лінію для плодів. Сучасні технології такого обладнання дозволять відбирати плоди за розмірами, розрізняти дефекти плода набагато швидше. Наразі цей процес на підприємстві відбувається вручну.

Олексій Петров високо оцінив роботу господарства: «Вражає поєднання сучасних технологій і людської праці. Я побачив любов до справи. Дякую за вашу зразкову роботу. Добре що є такі підприємства. Я пишаюся вами».

 КАЛЕНДАР
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх