Як не втратити можливість: особливості маркетингу яблук в Україн
26.06.2019

Ще один комерційній яблучний рік наближається до завершення, залишаючи після себе багато здивувань – приємних і не дуже. Розчарування, звичайно, пов’язане з грошима, які не вдалося заробити. Насамперед це стосується виробників, які у відчаї розпродали все яблуко ще до початку весни. Нерви не витримали у багатьох, і підстави для цього були достатньо серйозні: восени криза надвиробництва переконливо загрожувала низькими цінами до кінця сезону. Але ціни на яблука в кінці сезону раптом пішли вгору, тільки заробляти на цьому почали не українські фермери, а імпортери. З’ясувалося, що станом на другу половину весни залишки українського яблука в сховищах наших господарств не такі вже і великі, а комерційну партію якісного яблука взагалі легше знайти в сусідній Польщі. Чому ж в кінці сезону з рекордним врожаєм українського яблука більшість українських трейдерів знову «сіли» на імпорт? І головне питання, на яке українські фермери знову не змогли дати відповідь, – як «зловити» момент найкращої ціни й отримати справедливий заробіток за свою, без сумніву, важку працю?

Справа в тому, що імпорт в кінці врожайного сезону якраз і є наслідком очікування «кращої» ціни українськими фермерами. Не вірите? 

Розібратися нам допомгла Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. Продовження статті можна прочитати у свіжому випуску журналу "Садівництво та Виноградарство. Технології та Інновації" №3 (17).

З питань передплати звертайтесь СЮДИ.ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
ЧИТАТИ ЖУРНАЛ
наверх